VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HEŘMANŮV MĚSTEC

Populární Rybovka zazní v kostele sv. Bartoloměje

Heřmanův Městec – Řada občanů a příznivců si opakovaně přála navštívit v období vánočních svátků klasický vánoční koncert a nejlépe při tom zažít i vánoční atmosféru kostela s krásným heřmanoměsteckým betlémem.

Strážníci lapili opilce za volantem na Štědrý den

Heřmanův Městec - Hlídkujícím strážníkům heřmanoměstecké policie se na Štědrý den po půl jedné ráno nezdál styl jízdy červené felicie a rozhodli se jejího řidiče zkontrolovat.

Orchestr SAKO má vysokou úroveň

Heřmanův Městec - Vánoční koncert nově vzniklého orchestru SAKO měl zasloužený úspěch.

Přestárlé stromy musejí pryč, některé již ohrožují okolí

Heřmanův Městec – „Městské lesy jsou spravovány s náležitou péčí, odborností i patřičnou zodpovědností – a to i na Konopáči! uvádí heřmanoměstecký starosta Josef Kozel. Reaguje tak na výhrady Bohumila Starého, jednatele Autokempinku Konopáč, jemuž se nelíbí zamýšlené kácení lesního porostu v těsném sousedství kempu.

Majitel kempu brání stromy za plotem

Heřm. Městec, Konopáč – Majiteli Autokempu Konopáč Bohumilu Starému se nelíbí zamýšlené kácení lesa na svahu za kempem podél chat a rybníků. Podle jeho názoru utrpí vykácením stromů újmu příroda i samotné rekreační zařízení.

Představujeme půlmistry krajského přeboru dorostu

Heřmanův Městec - FK Jiskra Heřmanův Městec U19 se stal podzimním půlmistrem pardubického Axam krajského přeboru dorostenců. Heřmanoměstečtí obsadili první místo s jednobodovým náskokem před druhou Litomyšlí, a to s 33 získanými body a bilancí 12 výher, tří porážek a skóre 37:19.

Nejkrásnější strom stojí podle čtenářů v Heřmanově Městci

Chrudimsko – Byl to poměrně tuhý boj. Od úterý 29. listopadu do 8. prosince hlasovalo pro nejkrásnější ozdobený vánoční strom na Chrudimsku celkem 1700 čtenářů. Vybírat mohli ze třinácti jehličnanů ve městech i vesnicích. Od počátku se ujal vedení vánoční strom v Heřmanově Městci, který si také prvenství udržel až do konce. Celkem získal 424 hlasů. Po celou dobu měl ale namále.

Pekařské auto kličkovalo po silnici

Heřmanův Městec – Při páteční noční službě se hlídce Městské policie Heřmanův Městec příliš nezamlouval styl jízdy řidiče dodávky s pekařským zbožím. Šofér nápadně měnil směr jízdy v jízdním pruhu a to tak, že od středu vozovky přejížděl ke krajnici a opačně. Hlídka pojala podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu, takže kličkující ford zastavila.

Rozlícený muž rozbil hrací automat krumpáčem

Heřmanův Městec – Vpravdě originální, leč krajně nezákonný způsob, jak dostat peníze z hracího automatu, vymyslel šestačtyřicetiletý muž v Heřmanově Městci.

Sprint na 300 metrů netrvá Anně Kozlové ani 40 vteřin

Heřmanův Městec – Heřmanoměstecká rodačka a žákyně tamní základní školy Anna Kozlová oslavila v září patnácté narozeniny a k občanskému průkazu si nadělila několik zlatých medailí z předních atletických mítinků po republice.

Opilý šofér zkoušel rychlým krokem zmizet

Heřmanův Městec – Heřmanoměstečtí strážníci během nedělní noční služby zadrželi opilce za volantem, a to navíc bez řidičáku.

Nahý syn prosil 
u sousedů o pomoc, agresor vzal autem do zaječích

Heřmanův Městec – V neděli o půl čtvrté ráno přijeli heřmanoměstečtí strážníci do ulice U Bažantnice, kde v jednom z tamních domů měl muž fyzicky napadnout svoji manželku a syna.

Heřmanoměstecké slavnosti začnou v sobotu úderem deváté

Heřmanův Městec - Město Heřmanův Městec zve na Heřmanoměstecké slavnosti 2016, které se konají již tuto sobotu od 9:00 hod. I když je čas dovolených, prázdnin i pouti nenávratně za námi, v Heřmanově Městci se máme stále na co těšit. Tento rok bylo pořádáno ve městě mnoho kulturních akcí, jejíž seznam by zabral celou tuto stránku, a to nás do konce roku ještě mnoho akcí čeká.

Konopáč žil dva dny Babím létem

Konopáč – Tradiční Babí léto na Konopáči nabídlo v pátek a v sobotu rodinám zábavu i možnost nákupu regionálních potravin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení