VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HEŘMANŮV MĚSTEC

Plameny pohltily podkrovní ateliér

Heřmanův Městec - V sobotu před třetí hodinou odpolední vyjelo pět hasičských jednotek k požáru rodinného domu v Heřmanově Městci. Nikdo nebyl zraněn, škody jdou ale do milionů.

Ráno se jablka sbírají dobře, nelétají totiž vosy

Chrudimsko - Ráno by teď měli být ještě o něco opatrnější, protože s nastupujícím podzimem se zejména u komunikací druhých a třetích tříd objevují sběrači padaných jablek.

Lidé se nemohli bavit i v noci, teď se zlobí na přísné město

Heřmanův Městec – Mnozí z návštěvníků tradiční Bartolomějské pouti si letos neberou servítky a tvrdě kritizují heřmanoměsteckou radnici. V příspěvcích na sociální síti se lidé ohrazují proti údajně necitlivému ukončování večerního pouťového programu ze strany městské policie.

Šofér na útěku spadl do potoka

Heřmanův Městec – Strážníci z Heřmanova Městce dohlíželi na pořádek během Bartolomějské pouti a přitom lapili i dva provinilce za volantem. Během páteční noci si hlídka všimla favoritu, jehož řidič měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Navíc na uvedeném autě byly přimontovány jiné registrační značky. Muži zákona proto chtěli podezřelý vůz zkontrolovat.

Pouťové atrakce už rostou v parku

Heřmanův Městec – Tradiční konec letních prázdnin v Heřmanově Městci se nezadržitelně blíží. Už od pondělí začali provozovatelé atrakcí do parku Bažantnice na kraji města přivážet a stavět atrakce na velkou Bartolomějskou pouť, která zde začne už v pátek 26. srpna a zakončí ji pondělní posvícení.

„Tělocvik mě nebaví,“ říká sprinterka Anna Kozlová

Heřmanův Městec – V pátek na olympijských hrách v Riu de Janeiro začala atletika a českým sportovcům, zejména běžcům, bude fandit také nadějná heřmanoměstecká sprinterka Anna Kozlová z Heřmanova Městce, která by se za pár let mohla stát jednou z nich. Zatím si rozhodně nevede špatně.

Guth-Jarkovský byl prvním tajemníkem Mezinárodního olympijského výboru

Heřmanův Městec – U příležitosti pátečního slavnostního zahájení olympijských her v Riu de Janeiro, nelze nevzpomenout na významnou osobnost olympijského hnutí, rodáka z Heřmanova Městce, Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského. (23. ledna 1861 – 8. ledna 1943).

Řidič zkusil ujet, hlídka jej dostihla

Heřmanův Městec – „Zjistili jsme, že na sociálních sítích už kolují zvěsti, že dokud v Heřmanově Městci nebyla městská policie, tak tu byl klid," žertuje heřmanoměstecký vrchní strážník Roman Charvát.

Barokní hudba rozezněla kostel

Heřmanův Městec – Po swingovém zastavení s Ondřejem Havelkou na nádvoří zámku se XII. ročník festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje vrátil do svého autentického prostředí.

VIDEO: Závodníci spíše plavali

Licomělice – Nad hladinou koupaliště v Licomělicích se pne 24 metrů dlouhá lávka. Není moc široká, zato je kluzká a proklatě vratká. Přesto se jí odvážní soutěžící snaží překonat. Součástí sobotní akce byla i oslava 110 let od založení SDH Licomělice, který Lávku pořádal.

Muž pořídil zahradní náčiní za pět prstů

Chrudimsko – V úterních poledních hodinách měli napilno policisté z Heřmanova Městce, vyjížděli totiž vyšetřit případ násilného vloupání do dílny. To oznámil poškozený třiatřicetiletý muž, který zhruba po dvou měsících zavítal na svou rekreační chalupu poblíže Nasavrk.

OBRAZEM: Kemp v Konopáči zaplnili plechoví krasavci z USA

Heřmanův Městec - Na programu srazu bylo několik doprovodných soutěží.

OBRAZEM: Pohár získali hasiči ze Zbožnova

Heřmanův Městec – V sobotu dopoledne se v Heřmanově Městci uskutečnila tradiční soutěž družstev dobrovolných hasičů s názvem „Putovní pohár Ondry Sachse".

Obec Žlebské Chvalovice má nové symboly

Žlebské Chvalovice – Na jednání Podvýboru pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR byly schváleny nové symboly obce Žlebské Chvalovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení