VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HEŘMANŮV MĚSTEC

Strážníci mají sloužit bez pistolí

Heřmanův Městec, Skuteč - Městská policie v Heřmanově Městci vznikne od 1. ledna 2016. To ale neznamená, že by se strážníci objevili v heřmanoměsteckých ulicích hned na Nový rok. Budoucí strážci zákona a městských vyhlášek musí nejprve projít patřičným výcvikem. A když pak skutečně zahájí službu, mají ji vykonávat beze zbraně. Přinejmenším zpočátku.

Senioři cvičili na procházkách, někteří si osedlali šlapadla

Chrudimsko - Udržet si kondici, zastavit ubývání sil kvůli nedostatku pohybu a udělat něco pro své zdraví i náladu. To je hlavní cíl akce Rotopedtours a Pěškotours, kterou letos již po deváté organizovala nezisková organizace Národní síť podpory zdraví.

Přijďte si popovídat se starostou města!

Heřmanův Městec - Ve středu se místní, ale třeba i „přespolní" lidé mohou setkat v Kavárně Kamarád se starostou města Josefem Kozlem.

Podzimní slavnosti nebudou poslední

Heřmanův Městec - Velkolepé oslavy 690 let od první písemné zmínky o Heřmanově Městci přilákaly stovky lidí. Už během pátečního večera, kdy vystoupil například Banjo Band Ivana Mládka a program završil ohňostroj, bylo náměstí plné. Stejně tak i v sobotu.

Oslavy Heřmanova Městce provází výstavy i muzika

Heřmanův Městec - V rámci oslav 690 let první písemné zmínky o městu Heřmanův Městec uspořádala Společnosti přátel Železných hor malou výstavku o své činnosti.

Heřmanův Městec obnovuje trhy. Konaly se už v roce 1545

Heřmanův Městec - První Heřmanoměstecké slavnosti budou odstartovány již tento pátek. Město si připomíná 690. výročí existence a chce obnovit více než 400letou tradici trhů, kterým dávní předkové říkali litkup či aldamáš.

Mošt k Babímu létu už patří

Konopáč - Tradiční Babí léto na Konopáči už by se neobešlo bez přítomnosti členů heřmanoměstecké zahrádkářské organizace.

Na Konopáči se létem rozloučí ve velkém

Heřmanův Městec, Konopáč - Již v sobotu ožije Autokemp Konopáč u Heřmanova Městce ruchem přímo nevídaným. Od deseti hodin se zde uskuteční již 20. Babí léto na Železných horách. Diváky budou po celý den bavit tanečníci i herci. V 10:15 vstoupí mažoretky z Ronova nad Doubravou, které se na scénu vrátí ještě o půl jedné. V časovém intervalu mezi říznou pochodovou hudbou předvedou své umění také děti ze Základní umělecké školy v Heřmanově Městci.

Během slavností radnice obnoví tradici výročních trhů

Heřmanův Městec - Město čekají během prvního říjnového víkendu oslavy 690 let od první písemné zmínky, které začnou už v pátek 2. října, ale hlavní část kulturního a společenského programu začne až v sobotu ráno a potrvá až do večera. 

Koalice v Heřmanově Městci pokračuje v budování, opozici ale vadí řada komisí

Heřmanův Městec - Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasů voličů. Vítězové loňských komunálních voleb už měli rok na splnění slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník, který denně sleduje dění na radnicích, nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se v šesti největších městech okresu od voleb událo. Dnes je na řadě Heřmanův Městec a v příštím díle (v úterý) představíme Slatiňany.

Zastupitelé si narýsují městskou policii podle svých představ

Heřmanův Městec - Heřmanův Městec bude mít vlastní městkou policii. V pondělí o tom rozhodli zastupitelé. Strážníci začnou sloužit na jaře. „Debata nebyla jednoduchá, nicméně zastupitelstvo schválilo vyhlášku o zřízení městské policie od 1. 1. 2016. Zároveň k tomu schválilo i dvě doprovodná usnesení týkající se přesného harmonogramu spuštění městské policie," říká starosta Heřmanova Městce Josef Kozel.

Swingoví piráti přepadnou Heřmanův Městec

Heřmanův Městec - Do heřmanoměstecké sokolovny přijedou tento pátek „piráti". Nikoliv proto, aby zde loupili, ale aby diváky pobavili netradiční hudební produkcí.

Pohyb patří i k seniorskému věku

Chrudim, Heřmanův Městec - Senioři z Lůžkového a sociálního centra pro seniory v Chrudimi a Domova pro seniory Heřmanův Městec už netrpělivě očekávají blížící se další ročník akce, kterou pod názvem Rotopedtours a Pěškotours již devět let organizuje Národní síť podpory zdraví.

Pouťové atrakce dál zůstaly až do pondělí

Heřmanův Městec - "Na pouti se mi moc líbí. Už jsem byla na lavici a na houpací lodi," svěřila se desetiletá Eliška Jirásková z Heřmanova Městce. Mnoho dětí a dospělých dorazilo o víkendu na tradiční Bartolomějskou pouť . Návštěvníky lákaly stánky s občerstvením a hračkami, tradiční houpačky a kolotoče a ti nejotrlejší zkoušeli i adrenalinovou atrakci Kamikaze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení