VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HEŘMANŮV MĚSTEC

Slavit budou Dvakačovice, ale i Řestoky a Heřmanův Městec

Chrudimsko - Oslavit jubileum obce nebo města dá hodně organizačních schopností a především úsilí všech, kteří chtějí dát události ráz nevšednosti a slávy.

Za neštěstí na ruském kole alkohol nemohl

Heřmanův Městec - Kriminalisté ukončili vyšetřování nehody, která se stala během loňské heřmanoměstecké pouti. Z kabinky ruského kola vypadla pětatřicetiletá žena, kterou s vážným zraněním převezl vrtulník do hradecké nemocnice.

Hudební léto: XI. ročník se vydařil

Heřmanův Městec - Po loňském jubilejním 10. ročníku festivalu jsme poněkud s napětím očekávali, zda si festival udrží své posluchače a i nadále bude zůstane vítanou nabídkou nejen občanům města, ale i širokého okolí. Dramaturgií XI. ročníku jsme pro to udělali maximum a jsme potěšeni, že festival je stále velkým lákadlem a pro mnohé již tím, co je přímo spjato s letními měsíci, regionem Železných hor a městem Heřmanův Městec. Svědčí o tom opět po roce rekordní návštěvnost, která v průměru na festivalový koncert dosáhla téměř 220 posluchačů. Pojďme se tedy společně krátce ohlédnout za letošním festivalem. Jaký byl?

Přípravy na oslavy první písemné zmínky Heřmanova Městce vrcholí

Heřmanův Městec – Začátkem října bude Heřmanův Městec oslavovat výročí 690 let od nejstarší známé písemné zprávy. Přípravy na tuto událost vrcholí, tak jsme požádali místostarostu města Otakara Volejníka o krátký rozhovor.

OBJEKTIVEM: Burácení motorů i lesk karoserií ovládly Konopáč

Heřmanův Městec - Milovníci japonských aut si dali během tohoto víkendu dostaveníčko v autokempu Konopáč u Heřmanova Městce. Desítky upravených a naleštěných vozidel přijely z širokého okolí, aby se jejich majitelé setkali, pobavili se v družném hovoru a také poměřili své síly.

Hudební léto v Heřmanově Městci připomnělo osobnost J.S. Bacha

Heřmanův Městec - V letošním roce uplynulo 330 let od narození jednoho z největších géniů světové hudby barokního mistra Johanna Sebastiana Bacha.

V Heřmanově Městci zazní árie i mocné tóny varhan

Heřmanův Městec - V rámci festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje" zazní tuto neděli v Heřmanově Městci slavné árie a duety ze světových oratorií a pořadatelé si připomenou 330. výročí narození skladatele J. S. Bacha.

Prach ani déšť už nikoho nevyženou

Heřmanův Městec - Investice do dětského hřiště v Heřmanově Městci bude úplně dokončena letos na podzim.

Výrobní družstvo invalidů slaví padesát let existence

Heřmanův Městec - Výrobní družstvo invalidů Obzor zve na výstavu k 50 letům od svého založení . Expozice se uskuteční v Židovském dvojdomku od 20. do 26. června a otevřena bude každý den od 10 do 16 hodin. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek od 16 hodin.

Konopáč bude patřit sběratelům předmětů

Konopáč - Od pátku si přijdou na své milovníci předmětů, jež bývají častými objekty sběratelského zájmu. V autokempinku Konopáč u Heřmanova Městce totiž v pátek začne Víkendové setkání sběratelů předmětů.

Dunění majestátních motorek se neslo nad Konopáčem

Heřmanův Městec - /FOTOGALERIE/ Nad Konopáčem majestátně duní silné motory, sluneční paprsky se odrážejí od naleštěných chromových doplňků a vzduch je cítit spáleným benzínem. V autokempu Konopáč se během víkendu uskutečnil desátý ročník motosrazu Hardcore Extreme Days.

Hudební léto zahájí Vivaldiho Čtvero ročních období

Heřmanův Městec - XI. ročník festivalu v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci začne již tuto neděli.

Ježčata skončila na MČR šestá

Heřmanův Městec - Přípravka zdejšího hokejbalového klubu Ježci se zúčastnila na konci května Mistrovství České republiky, které hostil Hodonín. Na turnaji se potkalo 12 mužstev rozdělených do dvou skupin po šesti. V těchto skupinách se utkal každý s každým, první dva celky pak byly nasazeny přímo do čtvrtfinále, zbylé týmy musely bojovat o postup v osmifinále.

Zatímco děti zůstaly bez dozoru doma, matka se v baru opila namol

Heřmanův Městec - Koncem minulého týdne heřmanoměstečtí policisté přišli k jednomu z místních bytů a zjistili, že uvnitř jsou tři děti ve od jednoho roku do sedmi let. Matka však s nimi nebyla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení