VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HEŘMANŮV MĚSTEC

Podvodník půjčené lyže rovnou prodal

Heřmanův Městec - Heřmanoměstečtí policisté dopadli výtečníka, který si 7. ledna v jedné z půjčoven na Chrudimsku vybral kompletní lyžařské vybavení v celkové hodnotě 21 tisíc korun. Vše si půjčil na jediný den, avšak zpět nevrátil ani jednu hůlku.

Heřmanův Městec připravuje velké oslavy

Heřmanův Městec - Letos si město připomíná 690 let od nejstarší známé písemné zprávy. Jelikož není známo přesné datum jeho založení, indicií je zmínka o městě v zemských deskách trhových ze dne 7.října 1325.

Výstava připomene návštěvníkům měsíce bojů za svobodu

Heřmanův Městec – Přímí účastníci revolučních dní roku 1989 ve spolupráci s Městem Heřmanův Městec zvou veřejnost na retrospektivní výstavu v upomínku těchto významných dní a výročí znovunabytí svobody aneb Ohlédnutí za měsíci boje za obnovu svobody a demokracie 1989 – 1990.

Heřmanův Městec se potýká s dopravou na silnici I/17, situace je neúnosná

Heřmanův Městec - Co trápí Heřmanův Městec? Nejen o problémy městce s téměř pěti tisíci obyvateli se v pátek při svém výjezdu po regionu zajímal hejtman Martin Netolický. 

Jednání zastupitelů přihlížel dav diváků

Heřmanův Městec - Heřmanoměstečtí zastupitelé se v pondělí sešli na svém prvním řádném zasedání, a to za velmi hojné účasti obyvatel města, kterých dorazilo zhruba 90.

V Heřmanově Městci zvažují zavedení městské policie

Heřmanův Městec - Dopravní situace ve městě není dobrá., nutnost městského obchvatu je vidět na každém kroku. Nové vedení radnice má v plánu změny, které by měly vést k větší bezpečnosti chodců a cyklistů i snížení hlučnosti.

Starosta poprvé přivítal občany

Heřmanův Městec – V pondělí se poprvé pro veřejnost otevřela kancelář heřmanoměsteckého starosty, a to od dvou do čtyř hodin odpoledne. Přestože se tato akce uskutečnila vůbec poprvé, nový starosta Josef Kozel měl dvě hodiny opravdu napilno.

Radnice v Heřmanově Městci chce mluvit s lidmi na rovinu

Heřmanův Městec - Po volbách nastala ve vedení města velká změna. Novým starostou byl na ustavující schůzi městského zastupitelstva zvolen Josef Kozel a místostarostou se stal Otakar Volejník.

Další starosta města odchází!

Heřmanův Městec - Po Hlinsku nebo Skutči se i v Heřmanově Městci změní celé vedení města. V pátek večer byla podepsána Koaliční smlouva mezi sdružením Heřmani, spolkem Živé město a spolkem Herout. ODS a KDU_ČSL odcházejí do opozice.

FOTO: Městská policie Pardubice má o koníčka víc...

Pardubice/Heřmanův Městec - Nový obyvatel stájí pardubické městské policie ve středu nastoupil svou službu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení