VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLINSKO

Putovní pohár Memoriálu Michala Denka získali hasiči z Holetína

Hlinsko – Dobrovolný hasičský sbor České hasičské jednoty Hlinsko pořádal v neděli na tréninkovém fotbalovém hřišti v hlineckých Olšinkách již 16. ročník tradiční soutěže v požárním útoku s názvem „Memoriál Michala Denka".

V Betlémě tká žinilkové plédy Nositel tradice lidových řemesel

Hlinsko, Slavonice – Hlinecký tkadlec Josef Fidler se od uplynulé soboty může pyšnit titulem Nositel lidových řemesel. V Pardubickém kraji to je již šestý z celkových 64 takto titulovaných řemeslníků.

Vedení Hlinska plánuje v příštím roce vytvořit osm sociálních bytů

Chrudimsko – Hlinsko vlastní 327 bytů, o než je velký zájem. Novým žadatelům je proto pronajímá podle směrnice „Zásady pro přidělování bytů ve vlastnictví města Hlinska do nájmu občanům".

Školní jídelna je i pro dospělé

Hlinsko – Od 1. září vaří místním školákům a studentům jídelna, která je příspěvkovou organizací města. Dosud tato činnost náležela soukromé firmě.

Ve skanzenu zavoní posvícenský chléb

Veselý Kopec – O nadcházející sobotě 3. září se na Veselém Kopci u Hlinska koná program s příjemným názvem i obsahem – Posvícení.

OBRAZEM: Na Betlémě se tančilo a zpívalo

Hlinsko - Adámkovy folklorní slavnosti přilákaly do hlineckého betlému celou řadu diváků, kteří přišli nejen na jarmark, ale také zhlédli vystoupení pozvaných folklorních souborů.

V Hlinsku budou po dva dny tančit folklorní soubory

Hlinsko – V zahradách Domova seniorů Drachtinka byl včera slavnostně zahájen 21. ročník Adámkových folklorních slavností. Pro místní i přespolní tak opět začal festival plný lidových tradic, hudby a tance.

Hokejisté a fanoušci hlineckého hokeje už znají termíny přípravných zápasů

Hlinsko – Je sice stále srpen a venkovní teploty dosahují příjemných letních teplot okolo 25 stupňů Celsia. I přesto se však hokejová sezóna nelítostně blíží. Extraligové a prvoligové kluby již mají suchou přípravu za sebou a naplno už bojují na ledě v rámci přípravných zápasů.

Chovatelé ukážou své úspěchy

Hinsko - Český svaz chovatelů ZO Hlinsko pořádá v sobotu a neděli v pořadí již 10. krajskou výstavu, která je spojená se soutěží mladých chovatelů a s expozicí králíků českých strakáčů. holubů hýlů a norimberských skřivanů.

Na řidiče si počíhají radary

Hlinecko – Rychlost na silnicích v Hlinsku, Chlumu, Krouně, Trhové Kamenici a Holetíně budou od září hlídat stacionární radary. Město Hlinsko za ně zaplatilo tři miliony korun, ale tato investice by se mu měla brzy vrátit na pokutách.

Hlinecké házenkářky se chtějí v nadcházející sezóně probojovat do první čtyřky

Hlinsko – Minulá sezóna ženského oddílu národní házené z Hlinska neskončila úplně podle představ. Cílem bylo dostat se na páté, tedy posledním postupovém místo, které zaručuje souboje o titul, což se Hlineckým nepovedlo.

Hasiči ve Svratouchu slavili

Svratouch – Dobrovolní hasiči ve Svratouchu oslavili v sobotu výročí 120 let od založení svého sboru.

Požár zničil usedlost z 18. století

Rychnov u Hlinska – Plameny způsobily škodu ve výši téměř 1,5 milionů korun. Z domu sousedé vynesli jednu osobu, která se nadýchala kouře.

Vezmi si cep a pojď na mlat!

Veselý Kopec – V sobotu 13. srpna bude na Veselém Kopci u Hlinska připraven program nazvaný Vezmi cep, pojď na mlat věnovaný zemědělství na vesnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies