VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLINSKO

Technika pomáhá překonat i stud

Krouna – Žáci krounské základní školy mohou k výuce jazyků jako první v celém kraji využívat elektronický systém domácího vzdělávání napojený přes internet na školní server.

Hromad odpadků stále přibývá

Chrast, Krouna – V Chrasti potřebují sběrný dvůr jako sůl. Plyne to alespoň ze slov chrastecké starostky Martiny Lacmanové, na kterou se co chvíli obracejí lidé s poukazem na narůstající nepořádek ve svém okolí.

Ve skanzenu se bude v neděli žehnat vozům BMW

Veselý Kopec – Majitelé vozů BMW se tuto  neděli sjedou na Veselý Kopec, aby získali požehnání vozů při příležitosti svátku Andělů strážných. Přitom je čeká prohlídka skanzenu a celou akci zakončí spanilá jízda do Hlinska.

Ostudný rekord připadl řidiči kamionu

Krouna – Jedním z míst, ve kterých fungují od začátku letošního září radary na měření rychlosti, je také Krouna. Starosta obce Petr Schmied si jejich přítomnost na základě dosavadních zkušeností pochvaluje, byť lze i teď v obci narazit na opravdové piráty silnic.

Karatisté z Hlinska se úspěšně účastnili Shotokan Cupu 2016

Vamberk – Na uplynulém 15. Mezinárodní poháru v karate Shotokan Cup Sokolu Vamberk 2016 se prezentovali i karatisté z Chrudimska.

Opilý šofér se za volant směle vrátil

Včelákov – Když policejní hlídka zastavila ve Včelákově pětapadesátiletého řidiče Škody Fabie, ještě netušila, jakého odvážlivce přes sebou má.

Hlinsko nabídne lidem parcely. Město chce zastavit pokles počtu obyvatel

Hlinsko – Město může po mnoha letech opět nabízet stavební parcely pro rodinné domy. Zastupitelstvo schválilo záměr a podmínky prodeje stavebních pozemků v lokalitě Drachtiny v Hlinsku za cenu 450 Kč za 1 m². Jedná se o prostor mezi ulicí Holandská a areálem bývalé zemědělské školy.

Krupičník, placky, šišky, lepenice, zemáky

Veselý Kopec – Bramborová sobota, která se konala o prvním víkendovém dnu v souboru lidových staveb na Veselém Kopci u Hlinska, nabídla program, jenž byl připomínkou tradice pěstování brambor na Českomoravské vrchovině.

Hlinecká chráněná Cukrárna Ludmilka oslavovala

Hlinsko - Přesně rok už v Hlinsku na Vysočině funguje chráněná cukrárna Ludmilka, která zaměstnává dvacet lidí se zdravotním handicapem. Během prvních dvanácti měsíců si do ní našly cestu na něco dobrého tisíce zákazníků. Nadace ČEZ, která loni napomohla jejímu vzniku, podpořila další provoz hlinecké chráněné cukrárny i letos částkou 75 tisíc korun.

Ve skanzenu chystají bramborovou sobotu

Veselý Kopec – V sobotu 1. října se na Veselém Kopci bude konat program Bramborová sobota. Program je připomínkou tradice pěstování brambor na Českomoravské vrchovině. Muzeum ho připravuje ve spolupráci s Výzkumným ústavem bramborářským v Havlíčkově Brodě, díky tomu se mohou všichni zájemci na Veselém Kopci dozvědět spoustu zajímavého o pěstování, šlechtění, uskladnění i použití brambor.

V Hlinsku mají Baby bio

Hlinsko – Městský kulturní klub Hlinečan pořádá každý měsíc filmové představení pro rodiče s kočárky. Při promítání je tišší zvuk a mírné světlo.

Radary v Hlinsku sdružují řidiče

Hlinsko – Nejprve šoféři na radary měřící rychlost nadávali, teď se díky facebooku spřátelili a předávají si informace, který z přístrojů je momentálně aktivní.

VIDEO: Hasičská fontána přilákala na 500 lidí

Možděnice – Oslavy 110 let od založení SDH Možděnice přilákaly stovky návštěvníků. Největší zájem byl o hasičskou vodní fontánu, která na skladbu Vltava od Bedřicha smetany trvala 12 minut a jíž přihlíženo na 500 diváků.

Taneční: Rukavičky se nenosí, v módě jsou barevné ponožky

Hlinsko – První lekci kurzu tance a společenské výchovy má za sebou čtyřicet dívek a chlapců. Na parketu Multifunkčního centra budou každý týden tančit až do prosince, aby se důkladně připravili na plesovou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení