VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLINSKO

Hlinsko získalo Pohár Vladimíra Martince

Chotěboř – Je rozhodnuto! Hokejisté Hlinska mohou slavit. Ve středu večer na ledě svého soupeře z finále Poháru Vladimíra Martince dokázali zvítězit a získali tak potřebný druhý bod. Rozhodující trefu zasadil Chotěboři už po minutě a 26 vteřinách Králíček.

Nevyužívané hřiště v Hlinsku nahradí moderní skatepark

Hlinsko – Hlinečtí zastupitelé schválili na posledním zasedání několik změn v územním plánu města. Díky tomu rozšířili možnosti využití objektu bývalé ETY a také posvětili výstavbu nového skateparku.

„Nebylo to vůbec snadné, ale zaslouženě jsme vyhráli,“ říká Sigan

Hlinsko - Nový lodivod Hlinska svým hráčům poděkoval. Body si mužstvo vyhrálo díky disciplinovanému výkonu.

Koncerty v Hlinsku budou, zastupitelé schválili vyhlášku

Hlinsko – Hlinečtí zastupitelé schválili novou podobu vyhlášky města o rušení nočního klidu. Obyvatelé Hlinska se však nemusejí obávat, že by tímto rozhodnutím nějakým způsobem zrušili či omezili stávající pořádky. Vedení města tímto způsobem pouze reaguje na novelu zákona o přestupcích, která vstoupila v platnost v říjnu loňského roku.

V Hlinsku se dnes koná dětský bál

Hlinsko – Dnes se v hlineckém Multifunkčním centru uskuteční 3. hlinecký dětský bál. V programu se začátkem ve 14 hodin vystoupí kapela Maxíci a dojde i na Sluníčkovou show.

Z půdy už se derou kačenky

Hlinecko – V lesích na Hlinecku sice ještě místy leží zbytky neroztátého sněhu, avšak v některých lokalitách už se z půdy na světlo derou první poslové jara: kačenky české. Pro někoho možná 'prašivky', pro znalce ale výtečné jedlé houby se všestranným kuchyňským upotřebením.

Hluboká stojí, v Hlinsku se lyžuje

Hluboká, Hlinsko – Sjezdovka v Hluboké je dnes uzavřena a o tom, zda se tu bude ještě lyžovat, rozhodnou venkovní teploty nebo možné srážky.

Naděje umírá poslední! Hlinsko vydřelo vítězství v nájezdech

Litomyšl – Ukázkové zmrtvýchvstání předvedli hokejisté Hlinska v druhém semifinálovém zápase Poháru Vladimíra Martince. První branku inkasovali již po 72 vteřinách. Na tu ještě v první třetině dokázal reagovat Chvojka.

Hlinsko zvýší počet nádob na bioodpad

Hlinsko – Sběr bioodpadu se v Hlinsku v minulých letech osvědčil, a tak se obyvatelé dočkají nových nádob. Zvýší se i četnost svozu bioodpadu, a to dvakrát týdně od dubna do června a od září do listopadu.

Zloděje notebooku si žena vypátrala a dopadla sama

Hlinsko - Když zlodějíček kradl tašku v jedné hlinecké prodejně potravin, ještě netušil, že o den později skončí na policejní služebně.

Telefonoval a na placení zapomněl

Hlinsko – Na čerpací stanici Benzina v Hlinsku natankoval jeden zákazník do svého peugeotu naftu za 500 korun, načež bez zaplacení odjel pryč. Případ začali šetřit hlinečtí strážníci.

Hlinsku k vítězství nestačili ani čtyři góly ve druhé třetině

Hlinsko – Před zraky 138 diváků vstoupili hráči Hlinska do bojů o Pohár Vlastimila Martince. A vstup to nebyl povedený, alespoň po výsledkové stránce. Hlinsko - Litomyšl 4:5.

Hlinečtí skauti hledají účastníky skautských táborů z roku 1969 a 70

Hlinecko - Jaro 1968 umožnilo skautům obnovit po dvacetileté nucené přestávce podruhé ve své historii  svoji činnost. Také hlineckým junákům se brzy podařilo ze starých členů získat vedoucí oddílů, kteří se snažili v duchu skautských ideálů vést chlapce a děvčata.

Maškary dostanou od starosty vládu nad Hlinskem, rozloučí se tak s masopustem

Hlinsko – V úterý 28. února se již po páté bude Hlinsko loučit s masopustem. I tento program připomene skutečnost, že masopustní obchůzky z Hlinecka jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies