VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLINSKO

Telefonoval a na placení zapomněl

Hlinsko – Na čerpací stanici Benzina v Hlinsku natankoval jeden zákazník do svého peugeotu naftu za 500 korun, načež bez zaplacení odjel pryč. Případ začali šetřit hlinečtí strážníci.

Hlinsku k vítězství nestačili ani čtyři góly ve druhé třetině

Hlinsko – Před zraky 138 diváků vstoupili hráči Hlinska do bojů o Pohár Vlastimila Martince. A vstup to nebyl povedený, alespoň po výsledkové stránce. Hlinsko - Litomyšl 4:5.

Hlinečtí skauti hledají účastníky skautských táborů z roku 1969 a 70

Hlinecko - Jaro 1968 umožnilo skautům obnovit po dvacetileté nucené přestávce podruhé ve své historii  svoji činnost. Také hlineckým junákům se brzy podařilo ze starých členů získat vedoucí oddílů, kteří se snažili v duchu skautských ideálů vést chlapce a děvčata.

Maškary dostanou od starosty vládu nad Hlinskem, rozloučí se tak s masopustem

Hlinsko – V úterý 28. února se již po páté bude Hlinsko loučit s masopustem. I tento program připomene skutečnost, že masopustní obchůzky z Hlinecka jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Rváčov potřebuje chodník. Nejen kvůli „výletníkovi“

Vysočina – Rváčov leží na frekventovaném silničním úseku mezi Chrudimí a Hlinskem. Vesnicí projíždí stovky aut návštěvníků skanzenu na Veselém Kopci. Bezpečno tu ale není, na některých místech chybí chodníky. Vedení obce Vysočina, jejíž součástí je Rváčov, už požádalo o dotaci Státní fond dopravní infrastruktury.

Obrazem: Masopusty v Blatně a ve Studnici

Hlinecko – Po několik generací obyvatelé na Hlinecku udržují obyčej, při němž ožívají tradiční masky a rituály. Pro svoji jedinečnost byly v roce 2010 Vesnické masopustní obchůzky a masky na Hlinecku zapsány na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Budoucí mlékaři na úřadu práce neskončí

Hlinsko – Nový tříletý učební obor mlékař otevřou v Hlinsku letos v září. Už podruhé se proto uskuteční schůzka rodičů budoucích učňů se zástupci budoucích zaměstnavatelů a zástupců školy.

Hlinsko od Světlé schytalo osmičku a play off se loučí

Světlá nad Sázavou – S nožem na krku jeli hokejisté Hlinska do Světlé nad Sázavou k třetímu utkání čtvrtfinálové série. Bojovní hosté drželi naději na prodloužení série až do třetí třetiny. Pak však přišla velké představení domácích při kterém vstřelili pět branek a bylo po hlineckých nadějích.

Lyžníci závodili u Hlinska v historických kostýmech

Hlinsko, Rataje – Klub klasického lyžování Hlinsko uspořádal během sobotního odpoledne závod na historických lyžích.

Hlinsko nezvládlo ani domácí zápas a je krůček od vyřazení

Hlinsko – Tahle odplata se příliš nepovedla. Hlinečtí hokejisté se museli sklonit před soupeřem ze Světlé nad Sázavou i ve druhém zápase vyřazovací části. Kde jinde měli hlinečtí „Horses" porazit Skláře než na svém ledě před svými fanoušky. Bohužel domácí i tentokrát inkasovali pět branek a v neděli již budou muset bezpodmínečně zvítězit. Tedy pokud chtějí v play off krajské ligy pokračovat dále.

Učitel Pavel Novák z Kameniček se stal v Pardubickém kraji Zlatým Ámosem

Kameničky – Sympaťák, sportovec tělem a duší, skvělý učitel. Pavel Novák z MŠ a ZŠ Kameničky se stal vítězem krajského kola ankety Zlatý Ámos.

Obec se dočká rozhlasu i sirén

Krouna – S přispěním dotací získaných na realizaci protipovodňových opatření bude ve všech místních částech obce Krouna instalován i bezdrátový rozhlas. V místních částech Rychnov, Oldřiš a Čachnov se rovněž objeví elektronické sirény, na řece Krounce přibude hladinoměr a vytvořen bude také digitální povodňový plán pro Krounu a její místní části.

Barevné masopustní masky přinesly smích do skanzenu na Veselém Kopci

Veselý Kopec – Sněhem zavátým skanzenem na Veselém Kopci prošel v sobotu průvod masopustních maškar z Vortové a zahájil tak seriál letošních masopustních obchůzek na Hlinecku.

Hlinsko se pokusí vzepřít osudu, začíná play-off krajské ligy mužů

Chrudimsko – To k čemu směřoval celý roční hokejové krajské ligy mužů je tady. Už v neděli začnou očekávané boje play off a zástupci našeho okresu do nich rozhodně nebudou vstupovat jako favorité.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení