VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLINSKO

Pozor – do skanzenu se auta od Dřevíkova nedostanou!

Veselý Kopec – Tradiční výstavu Vánoce na Veselém Kopci aneb Od Martina do Vánoc v expozici lidového stavitelství na Veselém Kopci u Hlinska zakončí v neděli 11. prosince Předvánoční jarmark. V neděli bude průjezd obcemi Dřevíkov a Svobodné Hamry možný v jednom směru.

Do Hlinska se vrací střední odborné školství

Hlinsko – Pro nadcházející školní rok 2017-2018 dochází na území Pardubického kraje k rozšíření nabídky v oblasti středního vzdělávání o nový tříletý učební obor „výrobce potravin – mlékař". Do Hlinska se tímto vrací střední odborné školství.

Stokilová kovadlina zmizela

Hlinsko – Hlinečtí policisté už od pátečního odpoledne pátrají po téměř stokilové kovadlině, která se ztratila z jedné místní firmy. Jak poznamenává policejní mluvčí Jiří Tesař, zloděj se s ní musel pořádně nadřít, nebo se do akce zapojilo více zlodějíčků naráz. Má to však háček.

Chaloupky veselokopeckého skanzenu dýchají vůní Vánoc

Veselý Kopec – V expozici lidového stavitelství na Veselém Kopci byla v sobotu zahájena tradiční výstava Vánoce na Veselém Kopci. Tentokrát nese podtitul Od Martina do Vánoc.

Venkovská zabijačka zlákala mnohé

Vysočina, Svobodné Hamry – Návštěvníci Hamerské krčmy ve Svobodných Hamrech se mohli během uplynulého víkendu seznámit s tím, jak probíhá tradiční venkovská zabijačka.

Na „Ležákovce“ připravili Vánoční těšení

Hlinsko – Žáci a učitelé Základní školy Ležáků v Hlinsku připravili v úterý pořad Vánoční těšení. Jeho součástí byl jarmark, výtvarné dílny a nechyběl ani Mikuláš se svou družinou.

Tradiční výstava Vánoce na Veselém Kopci bude v sobotu

Veselý Kopec – V sobotu se ve skanzenu odehraje tradiční výstava Vánoce na Veselém Kopci. Podtitul letošní výstavy Od Martina do Vánoc leccos napoví o tom, co ve vyzdobených roubenkách naleznete.

Zloděj vykradl automat na cigarety

Hlinsko – Do restaurace v jedné z obcí u Hlinska se během noci z pondělí na úterý vloupal zloděj. Nejprve rozbil skleněnou výplň okna a tudy vnikl dovnitř. Lupič si to rovnou namířil k automatu na cigarety, který prostě vypáčil a všechny balíčky kuřiva si odnesl s sebou. Majiteli po sobě zanechal jen zničení stroj zející prázdnotou. Pachatel tak způsobil škodu předběžně vyčíslenou okolo sedmdesáti tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO

Kostel v Nasavrkách vybouchl! Bylo to však jen cvičení

Nasavrky, Hlinsko - Desítky aut policistů, hasičů i záchranářů přijely v pátek kolem poledního ke kostelu v Nasavrkách. Zde měl odpálit sebevražedný terorista nálož na svém těle.

Hlinsko dokončuje zimní stadion po 15 letech

Hlinsko – Hlinecký zimní stadion hostí v těchto dnech kromě bruslařů a hokejistů také stavební dělníky. Vedení města, které budovu vlastní, zahájilo rozsáhlou dostavbu vnitřních prostor za zhruba osm a půl milion korun.

Opilý šofér naboural, poté zkusil od nehody zmizet po anglicku

Hlinsko, Chrudim – V pondělí sdělili policisté z chrudimského dopravního inspektorátu sedmadvacetiletému muži podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Manželé si nafackovali, další útočník hodil po choti květináč

Chrudim, Hlinsko – V neděli po dvacáté hodině přijeli chrudimští strážníci prověřit oznámení ženy z Rooseveltovy ulice, kterou napadl její manžel. Jak hlídka zjistila, oznamovatelka se nejprve dostala do slovní pře se svým chotěm.

„Med by lidé neměli jíst jen na začátku zimy,“ říká včelař

Hlinsko – Prodejní výstava včelích produktů a o životě včel Medové dny v hlineckém multifunkčním centru se během víkendu těšila velkému zájmu veřejnosti.

Dne začínají Medové dny v Hlinsku

Hlinsko – Desáté Hlinecké medové dny začínají v Multifunkčním centru Hlinsko již dnes a potrvají až do 22. listopadu. Prodejní výstava včelích produktů a o životě včel a jejich významu pro člověka se během víkendu otevírá od devíti do pěti odpoledne, v pondělí a úterý od osmi do pěti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies