VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLINSKO

Karel IV. bude námětem dalšího koncertu v Kameničkách

Kameničky – V rámci programu Kulturní rok 2016 v Kameničkách si v sobotu 29. října od 17 hodin lidé připomenou letošní výročí 700 let od narození českého krále a císaře Svaté říše římské Karla IV. Lucemburského.

Starostovi chtěl uškodit anonym

Chrudim, Studnice – Do redakce Chrudimského deníku přišel anonymní dopis, který osočuje starostu Studnice Ondřeje Dopitu, že porušil zákon před nedávno skončenými krajskými volbami.

To snad ne: Skákací hrad je fuč!

Hlinsko – V sobotu kdosi ukradl skákací hrad od Hotelu Styl Hlinsko. Sloužil hlavně k charitativním akcím pro děti a zloděj má dva týdny na to, aby tuto atrakci bez postihu vrátil.

Houby rostou jenom místy, rekordní žeň nečekejte

Chrudimsko – Vyrazit s košíkem na Chrudimsku na houby je stále tak trochu sázka do loterie. Ale když už se zadaří, můžete se domů vrátit třeba i s nádhernými pravými hřiby. Potvrzují to alespoň zkušenosti hlineckého amatérského mykologa Jiřího Laštůvky, který se vydal na své pravidelné houbařské obchůzky i v průběhu tohoto týdne.

Hasičskou ligu vyhrály týmy ze Štěpánova a Zbožnova

Hlinsko -  Liga okresu Chrudim v požárním útoku skončila vyhlášením výsledků v Multifunkčním centru v Hlinsku.

Jak obec přispěje, to zatím nelze říci

Krouna – Obec Krouna pokračuje v projektu na vybudování kanalizace a čistírny odpadních vod.

Nález satana byl raritou, hub zatím mnoho neroste

Hlinsko – Moc hub prozatím neroste, ale po delším úsilí se nějaká ta jedlá plodnice do bramboračky najde. A nejen to: Na Hlinecku byl v úplném závěru září zaznamenán i nález jedovatého hřibu satana, na kterého tu zpravidla houbař nenarazí

Dobrovolníkem může být každý, kdo věnuje svůj čas

Chrudim – Jankovi je čtrnáct let. Má rád muziku a pěkně maluje. Jeho otec zemřel, ještě než se narodil. Se sourozenci je vychováván maminkou, kterou má velmi rád. Její nemoc a své dospívání nezvládal dobře, proto byl nějaký čas v dětském domově, kde začal hrát na kytaru. Nyní je opět u maminky, rád by se dále učil hře na kytaru, rodina na to ale nemá peníze.

Házenkářky zaskočily tým favorizované Dobrušky

Hlinsko – Místní házenkářky si po posledním nepovedeném výkonu, kdy prohrály během víkendu hned dvě utkání, spravily chuť. Dokonale totiž dokázaly zaskočit silný tým Dobrušky.

Technika pomáhá překonat i stud

Krouna – Žáci krounské základní školy mohou k výuce jazyků jako první v celém kraji využívat elektronický systém domácího vzdělávání napojený přes internet na školní server.

Hromad odpadků stále přibývá

Chrast, Krouna – V Chrasti potřebují sběrný dvůr jako sůl. Plyne to alespoň ze slov chrastecké starostky Martiny Lacmanové, na kterou se co chvíli obracejí lidé s poukazem na narůstající nepořádek ve svém okolí.

Ve skanzenu se bude v neděli žehnat vozům BMW

Veselý Kopec – Majitelé vozů BMW se tuto  neděli sjedou na Veselý Kopec, aby získali požehnání vozů při příležitosti svátku Andělů strážných. Přitom je čeká prohlídka skanzenu a celou akci zakončí spanilá jízda do Hlinska.

Ostudný rekord připadl řidiči kamionu

Krouna – Jedním z míst, ve kterých fungují od začátku letošního září radary na měření rychlosti, je také Krouna. Starosta obce Petr Schmied si jejich přítomnost na základě dosavadních zkušeností pochvaluje, byť lze i teď v obci narazit na opravdové piráty silnic.

Karatisté z Hlinska se úspěšně účastnili Shotokan Cupu 2016

Vamberk – Na uplynulém 15. Mezinárodní poháru v karate Shotokan Cup Sokolu Vamberk 2016 se prezentovali i karatisté z Chrudimska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies