VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLINSKO

Karatisté z Hlinska se úspěšně účastnili Shotokan Cupu 2016

Vamberk – Na uplynulém 15. Mezinárodní poháru v karate Shotokan Cup Sokolu Vamberk 2016 se prezentovali i karatisté z Chrudimska.

Opilý šofér se za volant směle vrátil

Včelákov – Když policejní hlídka zastavila ve Včelákově pětapadesátiletého řidiče Škody Fabie, ještě netušila, jakého odvážlivce přes sebou má.

Hlinsko nabídne lidem parcely. Město chce zastavit pokles počtu obyvatel

Hlinsko – Město může po mnoha letech opět nabízet stavební parcely pro rodinné domy. Zastupitelstvo schválilo záměr a podmínky prodeje stavebních pozemků v lokalitě Drachtiny v Hlinsku za cenu 450 Kč za 1 m². Jedná se o prostor mezi ulicí Holandská a areálem bývalé zemědělské školy.

Krupičník, placky, šišky, lepenice, zemáky

Veselý Kopec – Bramborová sobota, která se konala o prvním víkendovém dnu v souboru lidových staveb na Veselém Kopci u Hlinska, nabídla program, jenž byl připomínkou tradice pěstování brambor na Českomoravské vrchovině.

Hlinecká chráněná Cukrárna Ludmilka oslavovala

Hlinsko - Přesně rok už v Hlinsku na Vysočině funguje chráněná cukrárna Ludmilka, která zaměstnává dvacet lidí se zdravotním handicapem. Během prvních dvanácti měsíců si do ní našly cestu na něco dobrého tisíce zákazníků. Nadace ČEZ, která loni napomohla jejímu vzniku, podpořila další provoz hlinecké chráněné cukrárny i letos částkou 75 tisíc korun.

Ve skanzenu chystají bramborovou sobotu

Veselý Kopec – V sobotu 1. října se na Veselém Kopci bude konat program Bramborová sobota. Program je připomínkou tradice pěstování brambor na Českomoravské vrchovině. Muzeum ho připravuje ve spolupráci s Výzkumným ústavem bramborářským v Havlíčkově Brodě, díky tomu se mohou všichni zájemci na Veselém Kopci dozvědět spoustu zajímavého o pěstování, šlechtění, uskladnění i použití brambor.

V Hlinsku mají Baby bio

Hlinsko – Městský kulturní klub Hlinečan pořádá každý měsíc filmové představení pro rodiče s kočárky. Při promítání je tišší zvuk a mírné světlo.

Radary v Hlinsku sdružují řidiče

Hlinsko – Nejprve šoféři na radary měřící rychlost nadávali, teď se díky facebooku spřátelili a předávají si informace, který z přístrojů je momentálně aktivní.

VIDEO: Hasičská fontána přilákala na 500 lidí

Možděnice – Oslavy 110 let od založení SDH Možděnice přilákaly stovky návštěvníků. Největší zájem byl o hasičskou vodní fontánu, která na skladbu Vltava od Bedřicha smetany trvala 12 minut a jíž přihlíženo na 500 diváků.

Taneční: Rukavičky se nenosí, v módě jsou barevné ponožky

Hlinsko – První lekci kurzu tance a společenské výchovy má za sebou čtyřicet dívek a chlapců. Na parketu Multifunkčního centra budou každý týden tančit až do prosince, aby se důkladně připravili na plesovou sezonu.

Oslavy kulatého výročí v Možděnici završí hasičská vodní fontána

Možděnice – Sbor dobrovolných hasičů Možděnice zítra takřka na den přesně oslaví 110. výročí od svého založení. A narozeninový večírek rozhodně nebude mít soukromý charakter. Zvání jsou všichni.

Prezident Zeman ve Rváčově připil na zdraví malých obcí

Rváčov – Hodiny ukazují deset minut před třetí odpoledne a před rváčovskou knihovnou zahvízdají sirény. Záhy tu zastavují černé superby. Prezident Miloš Zeman v rámci třídenní návštěvy Pardubického kraje přijíždí do Rváčova. U dveří jej vítá starosta obce Vysočina Tomáš Dubský a spolu mizí v budově.

Prezident Zeman přijede do Rváčova

Vysočina – Během návštěvy Pardubického kraje zavítá prezident Miloš Zeman také do obce Vysočina, a to už zítra. V 15.20 je naplánované setkání s místními občany ve Rváčově.

Na seminář s japonským mistrem se v Hlinsku sešlo 23 držitelů černého pásu

Hlinsko – Místní oddíl karate vedený mistrem sensejem Miloslavem Zdražilem pořádal o víkendu v hlinecké sokolovně seminář karate s japonským mistrem bojových umění Shihanem Takeji Ogawou – 9. dan.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies