VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEMOŠNICE

Vánoční běh s novým rekordem

Třemošnice - V sobotu se v okolí města konal 5. ročník Vánočního běhu do vrchu. Na start se u restaurace Křížovka postavilo za téměř jarního počasí 35 běžců, což bylo sice méně než v loňském roce, ale to nijak nesnižuje dosažené výkony.

Nepotřebné knoflíky pomohou výtvarníkům

Třemošnice - Výtvarný obor ZUŠ Heřmanův Městec vyhlašuje takzvané Knoflíkobraní, tedy sběr nepotřebných knoflíků různých velikostí, barev, tvarů a materiálů k dalšímu výtvarnému zpracování, tvoření a vyrábění.

Lichnice bilancuje, bohatý bude i příští rok

Lichnice - Kastelánka na zřícenině hradu Lichnice Ivana Matyková se ohlédla za letošní návštěvnickou sezónou.

V Třemošnici připravují výstavu pro šikovné ruce

Třemošnice - Žijete v Třemošnici nebo v jejích místních částech a kutíte, malujete, fotíte nebo jinak tvoříte? Pak můžete využít nabídky městské kulturní komise, která chce po sedmileté pauze navázat na tehdy úspěšnou výstavu nazvanou „Zlaté ruce Třemošnice".

Zloději nářadí hrozí až dva roky vězení

Třemošnice - Policisté z Třemošnice šetří případ porušování domovní svobody a krádeže.

Šest medailí pro Karate Lichnice

Třemošnice - Karatisté místního klubu se zúčastnili začátkem listopadu 3. kola Národního Poháru v Havířově, což byla zároveň nominační soutěž pro Mistrovství ČR.

Řidičák mi ukradli, tvrdil policistům opilý řidič

Prachovice, Ronov nad Doubravou - Z policejního zápisníku…

Třemošnická škola pořádá bleší trh

Třemošnice - Sdružení rodičů a přátel dětí školy při Základní škole Třemošnice pořádá v místním kulturním domě bleší trh.

Ochránci přírody se místo oslav pustili do čištění tůní

Pařížov - Sváteční den 17. listopadu strávili členové občanského sdružení Zelený dům Chrudim společně s Klubem ochránců SPR Habrov v Pařížově na Chrudimsku.

Lichnice odolává zubu času

Třemošnice - Zřícenina hradu Lichnice patří Třemošnici a město se o významnou dominantu svého okolí pečlivě stará. V současné době končí na etapy rozdělená oprava a konzervace barbakánu, který sloužil jako ochrana brány před dělostřelbou.

Na jménu starosty se shodli úplně všichni

Seč - Ustavující zasedání sečského zastupitelstva mělo málokde vídaný hladký průběh a úřadující starosta Marcel Vojtěch byl do funkce opětovně zvolen všemi patnácti zastupiteli.

Ústní dohody a pokračující jednání formují nové koalice

Chrudimsko - Povolební vyjednávání začaly v Seči ve středu a ustanovující zasedání zastupitelstva je naplánované na 10. listopadu.

Ronovský starosta odchází z funkce

Ronov nad Doubravou - Voliči v Ronově nad Doubravou rázně zamíchali kartami a starosta města Miroslav Žítek (KSČM) je už srozuměn s tím, že ve své funkci po 12 letech skončí. Komunisté totiž ve městě získali jen dvě křesla z celkových patnácti.

Karatisté z Lichnice vybojovali osmnáct medailí

Třemošnice - Karatisté z Lichnice se zúčastnili koncem září a v říjnu dvou významných mezinárodních soutěží, kde vybojovali pět zlatých, pět stříbrných a osm bronzových medailí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies