VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEMOŠNICE

V Třemošnici se staví

Třemošnice – Vedení Třemošnice před časem vytvořilo a začalo prodávat 18 stavebních parcel pro nové rodinné domky na kraji města u benzinové pumpy. Nyní jich je už 17 prodaných a stavebníci v této lokalitě začali budovat vodovod, kanalizaci a plynové přípojky. Na konci září se začne i s pracemi na elektroinstalaci.

Kotě ve studni si vyprosilo život

Lichnice – Areálem hradu Lichnice se v úterý toulala pětice osiřelých koťat, kterým, jak se později ukázalo, předtím auto přejelo mámu.

Knihovnice pomáhají s obalováním učebnic

Třemošnice – S blížícím se školním rokem přichází i doba nezbytného obalování učebnic. Školáci v Třemošnici však mohou tuto starost už pátým rokem přenechat pracovnicím místní městské knihovny.

Železné hory skrývají i místa tragických leteckých nehod

Třemošnice – Zvlněná krajina Železných hor se v historii letectví stala osudnou pro velké množství letadel.  Havarovala v terénu, který se prudce zvedá na sever od Třemošnice.

Sláma ve výfuku zapálila auto i strniště

Biskupice – Kuriózní požár museli ve středu zlikvidovat hasiči na poli nedaleko Biskupic. V odpoledních hodinách vyrazil čtyřiapadesátiletý muž s osobním vozidlem Škoda Fabia na pole u této obce. Jel po čerstvě posekaném strništi až do míst, kde se zrno teprve sklízelo.

V Lovětínské rokli si příroda vládne sama

Třemošnice – Jen kousíček od Třemošnice se rozkládá nádherný kousek panenské přírody – Lovětínská rokle. Ta se také stává cílem našeho letního putování.

Koupaliště bude, ale až později

Třemošnice – Město na rekonstrukci nemá peníze.

Třemošnicku pomůže rekonstrukce silnic, jejich stav je mizerný

Třemošnice - Na jednání se hovořilo i o dopravní obslužnosti oblasti.

Otázka pro Kamila Handlíře, pořadatele festivalu Folk na Lichnici

Třemošnice - Další ročník festivalu Folk na Lichnici se rychle blíží. Kdy se koná a na co se mohou návštěvníci těšit?

Ve Starém Dvoře opravili silnici

Třemošnice, Starý Dvůr – Je radost se dívat na naši obec, jak se rozvíjí a zvelebuje, aby se nám v ní dobře žilo.

Pařížovská přehrada zadržuje vodu už déle než sto let

Běstvina, Pařížov – Jejím účelem bylo zadržet přívalovou vodu, která léta předtím nadělala spoustu škod. Přehrada Pařížov, která je zároveň technickou památkou, leží na řece Doubravě u Pařížova na Chrudimsku.

Diskuze se točila kolem Otce vlasti

Lichnice – Pod hradem Lichnice se v sobotu uskutečnila přednáška archeologa Jana Musila, při níž se v horkém dni sešlo v místním občerstvení dvacet pět zájemců, kteří si vyslechli zajímavé informace o Karlu IV. i o středověkém životě našich předků.

V sobotu sportovala celá Třemošnice

Třemošnice – Sportovní a Kulturní komise města uspořádala v sobotu na místním fotbalovém stadionu akci s názvem ,, Sportuje celá Třemošnice".

Závodníci si sportovní hry užili

Třemošnice – Dnešním dnem končí sportovní hry v Třemošnici, které pořádá Domov sociálních služeb Slatiňany pro závodníky z celé republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies