VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEMOŠNICE

Třemošnice poroste do šířky

Třemošnice - Většina z nabízených osmnácti stavebních parcel našla své majitele v období od července do září minulého roku

Běstvina plánuje nové chodníky i zabezpečení místní kapličky

Běstvina – Běstvina leží na úpatí Železných hor jižně od Třemošnice. V uplynulém roce vedení obce rozhodně nesedělo s rukama v klíně. Starostka Marie Brožková popisuje novinky i plány do budoucna. 

Město chce vyplacené miliony zpět

Třemošnice - Třemošnickým přijde nefér, aby městská kasa krvácela jen kvůli drobnému pochybení.

Na Lichnici bude stát rozhledna

Třemošnice - Všech jedenáct obcí sdružených v Mikroregionu Železné hory souhlasilo s plánem postavit na Lichnici rozhlednu. „Příští rok v lednu nebo únoru bychom měli vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele stavby. Pak bude jasné, kolik peněz bude stát a jaký bude finanční podíl jednotlivých obcí," uvedl třemošnický starosta Miroslav Bubeník.

Skořápky a olovo prozradily budoucnost

Třemošnice - Čtyřlístkové zpívání se v Třemošnici stalo již nedílnou součástí předvánočního ruchu. 

Žena chtěla získat úvěr, ale naletěla podvodníkům

Třemošnice, Chotěboř - Vlasta Dobrovolná z Třemošnice řádně splácela hypotéku. Potřebovala však další peníze. Byla si vědoma, že jí žádná banka jen tak nepůjčí. Když jí kolegyně z práce nabídla, že jí dokáže peníze od banky sehnat přes svou známou, Vlasta Dobrovolná souhlasila. Aby na půjčku dosáhla, poskytla kolegyni všechny osobní údaje včetně přístupových informací k internetovému bankovnictví.

Jedna posádka nedobrovolně okusila lázeň v chladné vodě

Ronov nad Doubravou - Mikuláš s čerty nezapomněl nadělovat, sobotní splutí Doubravy provázelo krásné počasí.

Loďky povezou čerty, Mikuláše i anděly

Ronov nad Doubravou - Skauti a vodáci z Ronova nad Doubravou připravují na tuto sobotu čtvrtý ročník oblíbené Mikulášsko čertovské plavby po řece Doubravě.

Oslík na náměstí v Seči bavil děti i dospělé

Seč - Dlouhá léta nechávalo vedení sečské radnice na začátku adventu ozdobit živý stromek. Letos jej však muselo pokácet a jeho místo na náměstí zaujal stříbrný smrček z Kraskova.

Z hořící výrobní haly v Třemošnici museli hasiči evakuovat dvacítku lidí

Třemošnice - Požár výrobní haly vypukl v neděli dopoledne ve firmě Kovolis Hedvikov v Třemošnici na Chrudimsku. „První hasičská jednotka, která přijela na místo, provedla evakuaci dvaceti osob z haly. Čtyři osoby, které se nadýchaly jedovatého kouře, byly předány ke kontrole do péče zdravotníkům," sdělila mluvčí pardubických krajských hasičů Vendula Horáková.

Vyhlídka na Lichnici snad klapne

Třemošnicko – Sídla mikroregionu Železné hory by se měla více zaměřovat na společné plány a neměla by tolik upřednostňovat třeba opravy vlastních chodníků.

Po sobotní procházce už břehy Doubravy nehyzdí odpadky

Ronov nad Doubravou - Sobotní procházku zasvětilo 14 dobrovolníků nejen obdivování podzimní přírody, ale především sbírání odpadků v okolí řeky Doubravy.

Skauti uklidí břehy řeky Doubravy, pomůžete jim?

Ronov nad Doubravou - Členové a příznivci střediska Junáka v Ronově nad Doubravou opakovaně prokazují svůj vztah k okolnímu přírodnímu prostředí také úklidovými akcemi. Letošek není výjimkou a tak se místní skauti a vodáci vydají uklidit okolí své milované řeky Doubravy.

Vodáci zamkli podzimní Doubravu

Ronov nad Doubravou - Konec vodácké sezóny se nezadržitelně blíží a s tím, jak na vodní hladiny dopadají žlutohnědé listy, nadešla i doba symbolického zamykání řek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies