VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEMOŠNICE

Po ztrestání hříšníků došlo také na pozorování hvězd

Třemošnice, Lichnice - Léto na Lichnici je v plném proudu. Srpen začne na hradě cvičením powerjógy, o týden později se na zříceninu vrátí středověký život.

Kdo se učí, nemarodí

Třemošnice - „Senior, který sedí v učebně, nevysedává v čekárně u doktora." To je motto organizátorek dalšího běhu Virtuální univerzity třetího věku, který se na podzim uskuteční v Třemošnici.

Demolice nebude rušit turisty

Seč - Osud bývalého obchodního domu, jehož skelet hyzdí tvář města již několik desítek let, je zpečetěný. Zastupitelé města Seč schválili jeho demolici. Těžká technika se však do chátrajících zdí nezakousne ihned.

Kurz vás zdarma zbaví strachu z počítače

Třemošnice - V Třemošnici se ve dnech 10. - 14. srpna uskuteční počítačový kurz pro seniory. Kurz je určen všem seniorům v úplném starobním důchodu, kteří jsou začátečníky ve využívání počítače.

Třikrát bronz na olympiádě

Třemošnice - Vynikajícího výsledku dosáhli karatisté KK Lichnice soutěžící za Pardubický kraj ve složení Kamil Klein, Jan Marek, Adéla Krátká a Žaneta Jantačová na dětské olympiádě, která se konala v červnu v Plzni.

Na hrad se vrátil středověk

Třemošnice - Diváky na zřícenině hradu Lichnice na Chrudimsku bavily v sobotu i v neděli ukázky středověkého života.

Ukradené šlapadlo plulo po nedalekém písníku

Seč, Lázně Bohdaneč – Policisté si už od pátého června lámali hlavu, jak a především kam ze Sečské přehrady zmizelo zhruba metrákové vodní šlapadlo. Majitelé se už také vzdávali naděje, že ukradenou atrakci pro návštěvníky kempu někdy uvidí, ale přesto se podařilo.

Ani včely nepokazily folkový festival

Lichnice - Kamenné zdi zradu Lichnice vyplnily v pátek a sobotu odpoledne zvuky kytar a dalších hudebních nástrojů. Uskutečnil se zde pravidelný festival Folk na Lichnici, na který si hudebníky přišlo poslechnout zhruba 450 diváků.

Tělocvičnu pokřtí pot sportovců

Skuteč, Třemošnice - Po dlouhých peripetiích byla ve Skutči dokončena venkovní tělocvična pro workout v areálu městských sportovišť. Každý, kdo si rád protáhne tělo pod širým nebem, sem může zavítat a potrápit své svaly podle libosti.

Dobrovolní hasiči obnovují své vybavení

Seč - Rada města Seč schválila uzavření smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtu Pardubického kraje na dovybavení místní jednotky sboru dobrovolných hasičů, půjde o částku zhruba 25 000 korun.

Dívky z Ronova ukázaly kulinářské umění

Ronov nad Doubravou - České finále dětské kuchařské soutěže „Coolinaření s Albertem" se v těchto dnech uskutečnilo v Průmyslovém paláci v areálu Výstaviště Holešovice Praha. V pěti věkových kategoriích soutěžilo 28 týmů ze sedmi českých krajů. U poroty bodovaly v kategorii Maxicoolers i dívky z Ronova nad Doubravou.

Voda je v pořádku, čeká se jen na sluníčko

Seč, Konopáč - Kvalita vody v Sečské přehradě, využívané hojně i pro koupání, je prozatím dobrá. 

Na festival dorazí Kaiser s Vokatou nebo Bína

Seč - Seč Camp Fest 2015: Autokemp Seč Pláž bude o nadcházejícím víkendu patřit již potřetí příznivcům rozmanitých hudebních žánrů

Oprava zkomplikuje dopravu

Třemošnice - Už jen do konce tohoto týdne bude plně průjezdná silnice druhé třídy II/337 v úseku mezi Třemošnicí (od tamější čerpací stanice) a křižovatkou pod Podhradím. Od pondělí na zmíněné komunikaci začne správce komunikace, kterým je Pardubický kraj, opravovat jeden z vodních propustků. Úsek pak bude až do konce července takřka pro veškerou dopravu uzavřen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies