VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEMOŠNICE

Lichnice se opravami brání proti zubu času

Lichnice, Třemošnice - Zřícenina hradu Lichnice majetkově náleží městu Třemošnice. To také každý rok vynakládá prostředky na její opravy i na běžnou údržbu.

Všech devět „fichtlů" se v pořádku vrátilo

Ronov nad Doubravou - Ronovští skauti uspořádali v Ronově nad Doubravou 3. ročník Fichtl setkání a jízdy strojů do 50 kubických centimetrů. Sraz byl u klubovny na devátou hodinu. Po nezbytné ranní kávičce, prohlídce strojů a zapsání do listiny účastníků jsme se vydali na cca 120 km dlouhý okruh po Železných horách a kopcovitém terénu Žďárských vrchů.

Zábradlí na Lichnici je bezpečné

Třemošnice, Lichnice - Lavičky na nádvoří zříceniny hradu Lichnice už potřebovaly novou výdřevu. Dočkaly se.

Vydařené mistrovství pro KK Lichnice

Třemošnice - Vynikajícího výsledku dosáhli borci z Karate klubu Lichnice na 20. ročníku Mistrovství Moravy a Slezska, které se každoročně koná na začátku května v Jeseníku. Bojovat o tituly sem přijelo na 200 závodníků z Polska, Slovenska a České republiky. Ve velmi těžké konkurenci vybojovali karatisté z Lichnice 17 cenných kovů, z toho 9 zlatých, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí.

Výletníci strávili den v cyklistickém sedle

Ronov nad Doubravou - Během uplynulé soboty se v Radostíně u Velkého Dářka sešlo celkem 35 cyklistů na pátém ročníku cyklovýletu nazvaného Od pramene Doubravy do Ronova nad Doubravou.

Recesisté oslavili první máj

Třemošnice - Již po dvacáté se v recesistickém duchu uskutečnily v Třemošnici oslavy 1. Máje.

Cestou ke hřbitovu lidé riskují. Sepisují petici za snížení rychlosti

Třemošnice - Městem hýbe petice za snížení rychlosti vozidel, sama radnice totiž u úředníků neuspěla.

Za rozbitý nos hrozí muži dva roky pobytu ve vězení

Třemošnice - Zábavy a koncerty nabízí spoustu možností pro kulturní vyžití, leč občas dojde i na nějakou tu ránu pěstí, když se hlavně pánové nepohodnout. Horší jsou však ty případy, které skončí trestným činem.

U Sečské přehrady se školí policisté na záchranné práce

Seč - Nádrž Seč hostila celorepublikové cvičení pořádkových a speciálních pořádkových jednotek se zaměřením na záchranu osob na otevřené hladině. Policisté z Pardubického kraje uspořádali školení pro kolegy z celé republiky.

Výherní automaty v Ronově brzy doblikají

Ronov nad Doubravou - Hazardní hráči budou muset za svojí neřestí cestovat do jiného města. Ronovští zastupitelé se na svém posledním zasedání rozhodli plošně zakázat provozování loterií a jiných podobných her na území města. Brzy také vstoupí platnost nová obecně závazná vyhláška, která zákaz hazardu potvrdí.

V Třemošnici padl poslední mat

Třemošnice – Už je dohráno. V Třemošnici v úterý po dvou dnech skončilo Mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev škol v šachu kategorie 6. – 9. ročník.

Sečskou radnici přestane stínit starý betonový strašák

Seč - Už sedmadvacet let brání výhledu na místní zámeček, nyní městský úřad, napůl zbořené, nikdy nedostavěné nákupní středisko. Místním obyvatelům nyní svitla naděje. Sečští zastupitelé i radní schválili kupní smlouvu a za 1,3 milionu korun nedokončenou stavbu koupili.

Aby si mladík přilepšil, ukradl a prodal lešení

Třemošnicko - Říká se, že příležitost dělá zloděje a jedna takový se naskytla čtyřiadvacetiletému muži, který bydlel u své babičky v malé vesničce na Třemošnicku.

Studie rozhodne o dalším osudu koupaliště

Třemošnice - Třemošnické koupaliště již nějaký čas provází technické problémy. Dno umělé vodní plochy je popraskané, uniká z něj voda, čímž se výrazně prodražuje jeho provoz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies