VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEMOŠNICE

Dívky z Ronova ukázaly kulinářské umění

Ronov nad Doubravou - České finále dětské kuchařské soutěže „Coolinaření s Albertem" se v těchto dnech uskutečnilo v Průmyslovém paláci v areálu Výstaviště Holešovice Praha. V pěti věkových kategoriích soutěžilo 28 týmů ze sedmi českých krajů. U poroty bodovaly v kategorii Maxicoolers i dívky z Ronova nad Doubravou.

Voda je v pořádku, čeká se jen na sluníčko

Seč, Konopáč - Kvalita vody v Sečské přehradě, využívané hojně i pro koupání, je prozatím dobrá. 

Na festival dorazí Kaiser s Vokatou nebo Bína

Seč - Seč Camp Fest 2015: Autokemp Seč Pláž bude o nadcházejícím víkendu patřit již potřetí příznivcům rozmanitých hudebních žánrů

Oprava zkomplikuje dopravu

Třemošnice - Už jen do konce tohoto týdne bude plně průjezdná silnice druhé třídy II/337 v úseku mezi Třemošnicí (od tamější čerpací stanice) a křižovatkou pod Podhradím. Od pondělí na zmíněné komunikaci začne správce komunikace, kterým je Pardubický kraj, opravovat jeden z vodních propustků. Úsek pak bude až do konce července takřka pro veškerou dopravu uzavřen.

Ronovská děvčata už se těší na ME do Itálie

Ronov nad Doubravou - Opět po roce, o víkendu 23. a 24. května, se v malém městečku v Ronově nad Doubravou konalo Mistrovství České republiky v klasických a rekvizitových vystoupeních sólo a duo. Členky domácí Mažoretkové a twirlingové skupiny Rondo byly nedílnou součástí celého šampionátu. Zúčastnily se soutěže jako takové a pomohly při organizaci šampionátu.

Lichnice se opravami brání proti zubu času

Lichnice, Třemošnice - Zřícenina hradu Lichnice majetkově náleží městu Třemošnice. To také každý rok vynakládá prostředky na její opravy i na běžnou údržbu.

Všech devět „fichtlů" se v pořádku vrátilo

Ronov nad Doubravou - Ronovští skauti uspořádali v Ronově nad Doubravou 3. ročník Fichtl setkání a jízdy strojů do 50 kubických centimetrů. Sraz byl u klubovny na devátou hodinu. Po nezbytné ranní kávičce, prohlídce strojů a zapsání do listiny účastníků jsme se vydali na cca 120 km dlouhý okruh po Železných horách a kopcovitém terénu Žďárských vrchů.

Zábradlí na Lichnici je bezpečné

Třemošnice, Lichnice - Lavičky na nádvoří zříceniny hradu Lichnice už potřebovaly novou výdřevu. Dočkaly se.

Vydařené mistrovství pro KK Lichnice

Třemošnice - Vynikajícího výsledku dosáhli borci z Karate klubu Lichnice na 20. ročníku Mistrovství Moravy a Slezska, které se každoročně koná na začátku května v Jeseníku. Bojovat o tituly sem přijelo na 200 závodníků z Polska, Slovenska a České republiky. Ve velmi těžké konkurenci vybojovali karatisté z Lichnice 17 cenných kovů, z toho 9 zlatých, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí.

Výletníci strávili den v cyklistickém sedle

Ronov nad Doubravou - Během uplynulé soboty se v Radostíně u Velkého Dářka sešlo celkem 35 cyklistů na pátém ročníku cyklovýletu nazvaného Od pramene Doubravy do Ronova nad Doubravou.

Recesisté oslavili první máj

Třemošnice - Již po dvacáté se v recesistickém duchu uskutečnily v Třemošnici oslavy 1. Máje.

Cestou ke hřbitovu lidé riskují. Sepisují petici za snížení rychlosti

Třemošnice - Městem hýbe petice za snížení rychlosti vozidel, sama radnice totiž u úředníků neuspěla.

Za rozbitý nos hrozí muži dva roky pobytu ve vězení

Třemošnice - Zábavy a koncerty nabízí spoustu možností pro kulturní vyžití, leč občas dojde i na nějakou tu ránu pěstí, když se hlavně pánové nepohodnout. Horší jsou však ty případy, které skončí trestným činem.

U Sečské přehrady se školí policisté na záchranné práce

Seč - Nádrž Seč hostila celorepublikové cvičení pořádkových a speciálních pořádkových jednotek se zaměřením na záchranu osob na otevřené hladině. Policisté z Pardubického kraje uspořádali školení pro kolegy z celé republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení