VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEMOŠNICE

Studie rozhodne o dalším osudu koupaliště

Třemošnice - Třemošnické koupaliště již nějaký čas provází technické problémy. Dno umělé vodní plochy je popraskané, uniká z něj voda, čímž se výrazně prodražuje jeho provoz.

Ronovští malují své Městečko na dlani

Ronov nad Doubravou - Spisovatel Jan Drda by se 4. dubna dožil 100 let. Jeho román Městečko na dlani zasadili filmaři s režisérem Václavem Binovcem právě do Ronova a tento přívlastek Městečko na dlani už městu zůstal.

Třemošnice musela vrátit část dotace, hrozí i penále

Třemošnice - Město Třemošnice muselo vrátit 3,7 milionu korun dotace na výstavbu silnice do průmyslové zóny. Zároveň mu hrozí pokuta více než 11 milionů korun.

Recesisté plánují oslavu 1. Máje i mistrovství světa ve vrhu šavlí

Třemošnice - Již devatenáctým rokem působí v Třemošnici sdružení nazvané Recesisté z Třemošnice, Podhradí, Norimberka a přilehlých obcí a svými netradičně pojatými akcemi baví stovky účastníků.

Praktická škola v Třemošnici končí, neměla dostatek žáků

Třemošnice - Třemošničtí zastupitelé na svém únorovém zasedání zrušili praktickou školu v Třemošnici, která byla součástí místní základní školy. Důvod je prostý počet žáků nedosahoval zákonem stanoveného minima šesti dětí ve třídě. Ke zrušení dojde 31. srpna.

SMS bude informovat místo rozhlasu

Seč - Město Seč zavádí novou službu pro veřejnost spočívající v zasílání vyžádaných SMS zpráv se stručným obsahem hlášení městského rozhlasu. 

Čtenáři se těší na pasování a sbírají hliník

Třemošnice - Třemošnická knihovna nezahálí a nejenom pro své čtenáře připravuje celou řadu soutěží a výletů za kulturou. Například tuto neděli se v místním kulturním domě uskuteční od půl druhé odpoledne Turnaj her. Jak pořadatelé zdůrazňují, je třeba přijít včas. Návštěvníci zde najdou připravenou celou řadu nových i klasických deskových her a zahrát si mohou děti i dospělí.

Na Lichnici zimují desítky netopýrů

Lichnice - Poslední dočasné víkendové otevření brány hradu Lichnice využili odborníci k sečtení tamější populace zimujících netopýrů.

Nádvoří hradu rozmrazil smích

Lichnice - V kulisách zasněžených a promrzlých zbytků středověkého opevnění hradu Lichnice se v pátek večer ubytovaly pod širým nebem téměř tři desítky táborníků.

Třemošnické plány zatím leží v šuplíku

Třemošnice - Město Třemošnice dosud nedokázalo realizovat plány na opravu přístupové cesty na hrad Lichnice ani na vybudování dostatečně dimenzovaného parkoviště umístěného v blízkosti hradu.

Ulehnou táborníci na chladné bílé peřině?

Lichnice - Pokud se vyplní předpovědi meteorologů, zimní táborníci na Lichnici by si již o tomto víkendu opět mohli užít bílého sněhu.

Opilý muž se do hospody vypravil s klackem

Třemošnice - Do jedné z restaurací v Třemošnici zavítal v neděli večer čtyřiačtyřicetiletý muž se svojí sestrou a švagrem. Choval se však natolik „nespolečensky", až se celá událost dostala k místním policistům. Ti vyrazili oznámení prověřit.

"Třemošnici bych připojil k Vysočině," žertoval Miloš Zeman

Třemošnice – Novou montážní halu otevřel v pondělí večer v třemošnické firmě DAKO-CZ český prezident Miloš Zeman.

OBJEKTIVEM: Prezident otevřel v Třemošnici novou halu

Třemošnice - Prezident Miloš Zeman otevřel v pondělí novou montážní halu ve společnosti DAKO-CZ v Třemošnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies