VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBJEKTIVEM: Dětem zase začaly školní povinnosti

Chrudimsko - /DOPLNĚNY DALŠÍ FOTOGRAFIE/ První zvonění přesně v osm hodin ráno odstartovalo další školní rok.

1.9.2010
SDÍLEJ:

1. září: Na nádvoří Základní školy v Ronově nad Doubravou školáci s rodiči společnými silami vysadili na strom jako vzpomínku na školní léta.Foto: Pavel Kalina

Prvňáčci zatím plní elánu s novými školními brašnami na zádech si vybrali místo v lavicích, napjatě poslouchali paní učitelku a sem tam štěbetali se svými novými spolužáky. Školáci začínají a rodiče se těší na jejich výkony.

Vyrazilo ve středu 1. září také vaše dítě prvně do školy? Zaznamenali jste jeho cestu fotoaparátem? Pochlubte se ostatním a zapojte se do soutěže!

Pošlete nám snímky svého prvňáčka, rádi je zveřejníme!
A na ty nejzdařilejší čeká jako odměna balíček dětských knih!

Na vaše příspěvky se těšíme na emailové adrese
pavla.mrazkova@denik.cz do 8. září.

Poté budou čtenáři prostřednictvím ankety na našich webových stránkách vybírat z došlých snímků vítěze!

Také před Základní školu v Ronově nad Doubravou se již po ránu scházeli prvňáčci s rodiči a ostatní školní mládež s rodinnými příslušníky. Škola tak otevřela „svoji náruč“ pro 191 dětí.

Pro prvňáčky bylo před školou vymezené místo, kde jejich třídní paní učitelka Libuše Bombačová společně s žáky devátých tříd vyzývala prvně nastupující děti do školy, aby se dostavily na místo. Zde každé prvňák dostal květinku a poté šli za doprovodu rodičů a babiček do „své první třídy“.

Třídní učitelka prvňáčky ve třídě přivítala, popřála hodně úspěchů a aby se tu všem dětem líbilo. Přitom při této slavnostní chvíli předala „svým“ jedenácti klukům a jedenácti holčičkám uvítací listy a z nichž se již každý stává posluchačem školy.

Ředitelka základní školy Jitka Miřejovská mimo jiné seznámila děti a rodiče, že přes prázdniny se škola modernizovala, byly vybudovány dvě moderní třídy s počítači. To vše bylo za podpory městského úřadu a získaného grantu EU.

Poté přednesl uvítací projev i starosta města Ronova Miroslav Žítek. "Škola je základem vzdělávání a získávání nových vědomostí. Děti budou stále v očekávání, co všechno se budou muset naučit," uvedl mimo jiné starosta ve své krátké řeči. Neopomněl také popřát všem dětem a rodičům trpělivost a šťastné vykročení do nového školního roku.

Na závěr této slavnosti se děti s rodiči přesunuly na nádvoří školy, kde společnými silami zasadily strom /japonská višeň/ vzpomínek na první třídu a školní léta.

(pk, les)

1.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pétanque - ilustrační foto

Petrohrad: Koulím zdar a pétanque zvlášť

Po bouřkách a přeháňkách z posledních týdnů zažívají houbaři v lesích žně.

Žampiony rostou v centru Chrudimě

Zloděj ukradl modrý kontejner

Česká Rybná – Skutečští policisté pátrají po zloději, který v České Rybné na Chrudimsku ukradl z volně přístupného pozemku vedle silnice velkoobjemový modrý kovový kontejner s dřevěnou nástavbou, který byl určen na biomasu. 

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Pardubický kraj – Zdravotního personálu je v nemocnicích nedostatek. O to složitější je situace přes léto, kdy si lékaři i sestry chtějí vzít dovolenou. 

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení