VYBRAT REGION
Zavřít mapu

A dost, na některé věci už nemám trpělivost

Ahoj. Přišel mi dopis. Žádné složenky, reklamní bláboly či od politiků doporučení, abych volil právě je. Dopis byl psán rukou a měl šest úhledně popsaných stran. Moje věrná čtenářka těchto glos, starší kamarádka ze Zaječic, sedla a napsala mi dopis. Nic podobného mě nepotkalo nejméně deset let!

31.12.2016
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto: archiv Deníku

Měl jsem z toho velkou, až sváteční radost a náladu. Tu větu jsem si vypůjčil z dopisu. Dostávám mejly a denně na ně odpovídám. Všimli jste si, že v rychlosti komunikace se stalo jakoby normou, že se na pozvání či nějaké sdělení neodpovídá? Asi není čas. Já odpovídám. Je to slušnost. Ale zpět k dopisu.

Dojal mě upřímností a porozuměním, i když pisatelka tvrdí, že ne se vším, co píšu, souhlasí. Jasněže! Kdyby totiž jo, bylo by to podezřelé a úchylné!

Mnoho z nás v posledních týdnech zoufale shánělo dárky pod stromeček a za mamon, velikost nebo hodnotu finanční si kupovalo pocit obdarování. Jenže sebelepší a i ten nejdražší dárek se okouká. I na to darované auto si nakonec musíte koupit zimní gumy či na jaře dát vyměnit olej. To nejsou dary, ale starosti. Ale dostat milý dopis, či jen svému blízkému nebo jinak milému člověku říct, že ho máte rád nebo ráda – na to se pamatuje celý život!

Všichni na to čekáme a nějak se nám toho nedostává. Pozor, to není slabost či tak něco. A co s těmi, kteří lásku nepotřebují nebo dokonce těmi, kteří nám to kazí?

Meryl Streep to řekla za mě a líp: „Na některé věci už nemám trpělivost. Nehodlám ztrácet čas ničím, co mě popuzuje a zraňuje. Už nemám zájem dělat radost lidem, kterým na mě nezáleží, milovat ty, kdo mě nemilují, usmívat se na ty, kdo se na mne neusmívají. Už nedám další šanci těm, kdo mi lžou, neumí mě pochválit ani povzbudit." Zkrátka už nemám trpělivost pro ty, kdo si mou trpělivost nezaslouží.

Ivan Baborák

PS: Přeji vám, moji milí, šťastný nový rok. A paní Štouračová, protože jste mi nenapsala zpáteční adresu a i když jste nechtěla, abych vás zmiňoval, děkuji Vám moc a přeji jen to dobré a zdraví!

Autor: Redakce

31.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies