VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ať radost z příchodu Ježíše přetrvá i po Vánocích

Heřmanův Městec - Sváteční promluvaAleny Tučkové, farářkyCírkve československé husitské.

24.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Divíšek

Ať radost z příchodu Ježíše na svět přetrváváv našich srdcích i po vánočních svátcích

Milé sestry, milí bratři v Kristu, přátelé a příznivci,

letošní prosinec přinesl v hojné míře bílou nadílku, děti se mohou plně věnovat zimním radovánkám, my starší vyhledáváme raději teplo domova…
Se všemi křesťany světa právě v těchto dnech společně oslavujeme vánoční svátky. Po celé čtyři týdny adventu jsme konali všelijaké praktické přípravy, běhali, chystali, uklízeli, nakupovali, sháněli to či ono…prostě snažili jsme se, aby u nás doma bylo pěkné prostředí, abychom přivítali Spasitele jak se sluší a patří - jako toho nejvzácnějšího hosta.

Jenom jestli jsme při tom všem kalupu nezapomněli na to nejdůležitější!

Vzpomeňme na příběh o Martě a Marii: starostlivá Marta obsluhovala Ježíše, který obě sestry při své cestě navštívil, zatímco Marie mu jen seděla u nohou a naslouchala pozorně jeho slovům…

Je jistě slušné a chvályhodné náležitě se postarat o uvítání novorozeného maličkého hosta, vždyť i prostí pastýři i učení astrologové spěchali do Betléma poklonit se mu a nikdo z nich nepřicházel s prázdnou! Ano, vstali od svých stád nebo od svého zkoumání hvězd a vedeni andělem Páně či hvězdou pospíchali, aby byli včas u této podivuhodné události. Události, která změnila chod dějin a přinesla tolika lidem opravdovou radost, úlevu od jejich trápení, dodala jejich životu opět směr a smysl, víru v lepší budoucnost i novou naději…

Ani pastýřům ani orientálním mudrcům ovšem neunikla podstata andělské zvěsti. Světu se narodil proroky ohlašovaný a toužebně očekávaný Spasitel, Zachránce, Zastánce, Vykupitel, přihodilo se něco naprosto zvláštního a výjimečného!

Uplynula dlouhá staletí, ba tisíciletí – a přece i v současnosti je tato zpráva pro nás neméně aktuální a důležitá. Každoročně se scházíme v našich kostelích a sborech k štědrovečerní vigilii Hodu Božího, abychom se na chvíli zastavili a zamysleli, společně se radovali, abychom se ujistili, že nejsme sami a ztraceni ve víru uspěchaného světa.

Pamatujme, že Ježíš přišel na svět pro radost nás všech. Ať tedy tato radost přetrvává v našich srdcích i po vánočních svátcích, ať ji dokážeme rozdávat druhým lidem a vede nás k vlastnímu duchovnímu růstu i k praktické službě všem, kdo ji potřebují.

Sestry a bratři, ze srdce Vám přeji radostné vánoční svátky strávené v Boží přítomnosti a ochraně i v hřejivé a láskyplné blízkosti Vašich nejmilejších.

Alena Tučková, farářka
Církve československé husitské,
Heřmanův Městec

24.12.2010
SDÍLEJ:
Rallye Železné hory

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Ilustrační foto

Ježek Kozel: Obhájili jsme centrum

Distributoři pervitinu skončili za mřížemi

Chrudim /VIDEO/ - Policisté po půlročním vyšetřování rozkryli síť distributorů pervitinu. Ze čtyř zadržených dva skončili ve vazbě. Jejich zatčení musely pořádkové jednotky správně načasovat a během zátahu zajistili úctyhodných 150 gramů drogy.  

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipnější pomsty za špatné parkování. Někdy je trest až krutý

Zaparkování auta je poměrně jednoduchý úkon, který ale někteří jedinci dokážou odfláknout vrcholným způsobem. Ať už jde o nedostatek trpělivosti, zkušeností nebo čistou lhostejnost ke svému okolí, někteří řidiči si svým chováním koledují o potrestání. A někdy ho i dostanou. A někdy je to i vtipné.

Rallye Železné hory uzavře několik okresních silnic

Chrudimsko – O nadcházející sobotě se několika okresními silnicemi na jih od Chrudimě proženou závodní automobily 16. ročníku Rallye Železné hory.

Žně začaly. Sklizni zralého obilí ale brání déšť

Pardubický kraj - Po suchém jaru přišel deštivý začátek prázdnin. Pro spoustu zemědělců je to dobrá zpráva, deště a vlhko však komplikují práci těm, kteří se právě chystají na sklizeň obilí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení