VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ať radost z příchodu Ježíše přetrvá i po Vánocích

Heřmanův Městec - Sváteční promluvaAleny Tučkové, farářkyCírkve československé husitské.

24.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Divíšek

Ať radost z příchodu Ježíše na svět přetrváváv našich srdcích i po vánočních svátcích

Milé sestry, milí bratři v Kristu, přátelé a příznivci,

letošní prosinec přinesl v hojné míře bílou nadílku, děti se mohou plně věnovat zimním radovánkám, my starší vyhledáváme raději teplo domova…
Se všemi křesťany světa právě v těchto dnech společně oslavujeme vánoční svátky. Po celé čtyři týdny adventu jsme konali všelijaké praktické přípravy, běhali, chystali, uklízeli, nakupovali, sháněli to či ono…prostě snažili jsme se, aby u nás doma bylo pěkné prostředí, abychom přivítali Spasitele jak se sluší a patří - jako toho nejvzácnějšího hosta.

Jenom jestli jsme při tom všem kalupu nezapomněli na to nejdůležitější!

Vzpomeňme na příběh o Martě a Marii: starostlivá Marta obsluhovala Ježíše, který obě sestry při své cestě navštívil, zatímco Marie mu jen seděla u nohou a naslouchala pozorně jeho slovům…

Je jistě slušné a chvályhodné náležitě se postarat o uvítání novorozeného maličkého hosta, vždyť i prostí pastýři i učení astrologové spěchali do Betléma poklonit se mu a nikdo z nich nepřicházel s prázdnou! Ano, vstali od svých stád nebo od svého zkoumání hvězd a vedeni andělem Páně či hvězdou pospíchali, aby byli včas u této podivuhodné události. Události, která změnila chod dějin a přinesla tolika lidem opravdovou radost, úlevu od jejich trápení, dodala jejich životu opět směr a smysl, víru v lepší budoucnost i novou naději…

Ani pastýřům ani orientálním mudrcům ovšem neunikla podstata andělské zvěsti. Světu se narodil proroky ohlašovaný a toužebně očekávaný Spasitel, Zachránce, Zastánce, Vykupitel, přihodilo se něco naprosto zvláštního a výjimečného!

Uplynula dlouhá staletí, ba tisíciletí – a přece i v současnosti je tato zpráva pro nás neméně aktuální a důležitá. Každoročně se scházíme v našich kostelích a sborech k štědrovečerní vigilii Hodu Božího, abychom se na chvíli zastavili a zamysleli, společně se radovali, abychom se ujistili, že nejsme sami a ztraceni ve víru uspěchaného světa.

Pamatujme, že Ježíš přišel na svět pro radost nás všech. Ať tedy tato radost přetrvává v našich srdcích i po vánočních svátcích, ať ji dokážeme rozdávat druhým lidem a vede nás k vlastnímu duchovnímu růstu i k praktické službě všem, kdo ji potřebují.

Sestry a bratři, ze srdce Vám přeji radostné vánoční svátky strávené v Boží přítomnosti a ochraně i v hřejivé a láskyplné blízkosti Vašich nejmilejších.

Alena Tučková, farářka
Církve československé husitské,
Heřmanův Městec

24.12.2010
SDÍLEJ:
FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies