VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ať radost z příchodu Ježíše přetrvá i po Vánocích

Heřmanův Městec - Sváteční promluvaAleny Tučkové, farářkyCírkve československé husitské.

24.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Divíšek

Ať radost z příchodu Ježíše na svět přetrváváv našich srdcích i po vánočních svátcích

Milé sestry, milí bratři v Kristu, přátelé a příznivci,

letošní prosinec přinesl v hojné míře bílou nadílku, děti se mohou plně věnovat zimním radovánkám, my starší vyhledáváme raději teplo domova…
Se všemi křesťany světa právě v těchto dnech společně oslavujeme vánoční svátky. Po celé čtyři týdny adventu jsme konali všelijaké praktické přípravy, běhali, chystali, uklízeli, nakupovali, sháněli to či ono…prostě snažili jsme se, aby u nás doma bylo pěkné prostředí, abychom přivítali Spasitele jak se sluší a patří - jako toho nejvzácnějšího hosta.

Jenom jestli jsme při tom všem kalupu nezapomněli na to nejdůležitější!

Vzpomeňme na příběh o Martě a Marii: starostlivá Marta obsluhovala Ježíše, který obě sestry při své cestě navštívil, zatímco Marie mu jen seděla u nohou a naslouchala pozorně jeho slovům…

Je jistě slušné a chvályhodné náležitě se postarat o uvítání novorozeného maličkého hosta, vždyť i prostí pastýři i učení astrologové spěchali do Betléma poklonit se mu a nikdo z nich nepřicházel s prázdnou! Ano, vstali od svých stád nebo od svého zkoumání hvězd a vedeni andělem Páně či hvězdou pospíchali, aby byli včas u této podivuhodné události. Události, která změnila chod dějin a přinesla tolika lidem opravdovou radost, úlevu od jejich trápení, dodala jejich životu opět směr a smysl, víru v lepší budoucnost i novou naději…

Ani pastýřům ani orientálním mudrcům ovšem neunikla podstata andělské zvěsti. Světu se narodil proroky ohlašovaný a toužebně očekávaný Spasitel, Zachránce, Zastánce, Vykupitel, přihodilo se něco naprosto zvláštního a výjimečného!

Uplynula dlouhá staletí, ba tisíciletí – a přece i v současnosti je tato zpráva pro nás neméně aktuální a důležitá. Každoročně se scházíme v našich kostelích a sborech k štědrovečerní vigilii Hodu Božího, abychom se na chvíli zastavili a zamysleli, společně se radovali, abychom se ujistili, že nejsme sami a ztraceni ve víru uspěchaného světa.

Pamatujme, že Ježíš přišel na svět pro radost nás všech. Ať tedy tato radost přetrvává v našich srdcích i po vánočních svátcích, ať ji dokážeme rozdávat druhým lidem a vede nás k vlastnímu duchovnímu růstu i k praktické službě všem, kdo ji potřebují.

Sestry a bratři, ze srdce Vám přeji radostné vánoční svátky strávené v Boží přítomnosti a ochraně i v hřejivé a láskyplné blízkosti Vašich nejmilejších.

Alena Tučková, farářka
Církve československé husitské,
Heřmanův Městec

24.12.2010
SDÍLEJ:
Marioneta malé tanečnice.
2

Muzeum chystá výstavu věnovanou jediné loutce

Kominík při práci.

Hasiči varují: Dejte pozor na nevyčištěný komín

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Chrudim – Městu se daří snižovat zůstatek nesplacených úvěrů. Radnice si tak bude moci případně vzít bez obav nový úvěr na zajištění některé z připravovaných větších investic.

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Chrudim - Sobotním soupeřem chrudimského týmu byl šestý celek ČFL - SK Benešov. Utkání začali domácí ofenzívně a vypracovali si několik příležitostí.

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ dr. Peška Chrudim

Chrudimsko - Ve středu 20. září přinese Chrudimský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Chrudim - Chybějící obchvaty, dálnice a rozbité okresky. To je podle exkluzivního předvolebního průzkumu pro Deník největší problém kraje. Můžou s ním ale poslanci něco udělat?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení