VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BABORÁKŮV TÝDEN: Kdo jde s názorem na trh, musí čekat odpověď

Ahoj. To si tak pobrukuju tu dovolenkovou píseň o tom, jak jsou všichni už v Mexiku. Tím však nemyslím, že by ta pěseňka byla o dovolené, ale myslím to obrazně, abych nebyl chycen na švestkách někým, kdo nemá nadhled a neumí přemýšlet v rovině nadsázky.

16.7.2016
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto: archiv Deníku

Za ty roky, co sloupky píšu, se pravidelně stává, že mi to dávají sežrat ti, kterým nebylo dáno. A je příznačné, že od doby, kdy je potřebné se do novinové diskuze zaregistrovat, se diskuze nekoná, neb kouzlo schovaného bez tváře za bukem vyprchalo, jak pára nad rybníkem z rána. Ono není sranda psát, či říkat své názory veřejně a ručit za to svou tváří.

Pokud říkáte věci formou: padni, komu padni, uděláte si z mnohých nepřátele. Nebo můžete zjistit, že argumenty buď nemáte, nebo nestojí za nic, nebo jste pablb. I to stává.

Přesto se na mém Facebooku, kde jsem sdílel minulou glosu, osmělil jeden mladý muž a mé postesknutí nad tím, že se politicky na chrudimské scéně nic zajímavého neděje. Není tedy co kritizovat.

Politické strany v opozici podřimují a vše, co po volbách slíbily, nedělají. Slibovaly hlavně to, že vládnoucím koalicím nedají nic lacino, budou je kontrolovat, dohlížet na ně, kritizovat tam, kde to bude potřeba, a to vše s tím, že to nedělají pro sebe, ale pro blaho města a jeho obyvatel. Vždyť to znáte, neb se to opakuje před každými volbami, aby pak v opozici upadli do čtyřletého spánku.

A tak mne potěšil mladík, že mi pod svým jménem a obličejem napsal. Méně mne potěšilo to, co napsal. Cituji: „Jestli to nebude tím, že pan starosta přispěl panu Baborákovi částkou 10.000,- Kč na vydání nějaké knihy?"

To, jak to myslel, je zřejmé. Tak zaprvé: pan starosta je soused z Legumy. Leguma je sídliště v Chrudimi a na Legumě jsme spolu vyrostli. Kniha se jmenuje Leguma, je tedy o nás.

Zadruhé: Sponzoring šel z jeho kapsy a už jsem mu veřejně děkoval, v knize ho zmínil atd. Vše je transparentní.

Zatřetí mne rozčílil úhel pohledu mladého muže, že snad za prachy jde koupit všechno.

Autor: Redakce

16.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies