VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BABORÁKŮV TÝDEN: Krajem se nám prohání uprchlík

Ahoj, je únor a zima už nikoho nebaví i když pozor, pranostika říká: Únor bílý pole sílí. Pole bílé není, tak nevím, co sílí, ale vím, že se naším regionem celkem v pohodě prohání nejznámější český uprchlík, kterého od dvaadvacátého července sledují, nahánějí, lapají a stále ho nemají.

20.2.2011 1
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto:

Kam se hrabe legendární Jirka Kájínek, náš krajan z Prachovic. Pokud ho spatříte, neutíkejte ani nelezte před ním na strom, protože v těchto disciplínách je on mistr nad mistry a myslím, že nemáte vůbec šanci. Pokuste se zklidnit, dýchat zhluboka a neprodleně volejte na telefoní číslo 855 151 601, nebo na policii. Naposledy byl uprchlík spatřen ve Vrbatově Kostelci a v Javorném – Trávném.

O koho jde? Jmenuje se Šimpy, to je jméno i příjmení dohromady, tak to totiž makakové mají. Kdo je to makak? Opičák, co zdrhnul ještě se svým kámošem Talinem ze ZOO v Olomouci. Tam také zvednou telefonní sluchátko, pokud vytočíte avizované číslo. Jestliže spatříte nějakou jinou opici, případě se vám může stát, že na vás nějaká sedne, nevolejte nikam a zdrhejte jako makak Šimpy, co nejrychleji a co nejdál. Pokud to ovšem půjde..

P.S. Byl jsem v kině na večeru `` Zmizelá Chrudim``. Ředitel chrudimského Archivu Ivo Šulc v roli autora, průvodce a moderátora byl zasvěcený, úžasný a vtipný. To, čím se tématicky večer zabýval, byl kulturní zločin. Demolice celého chrudimského kateřinského předměstí. Kde malebnost a poezie předměské periferie musela ustoupit panelákové strohosti. Je to hodně smutný příběh. Jizva, která je v mnohých chrudimácích stále nezhojená a bolestná…

Ivan Baborák, výtvarník, www.baborak.cz

20.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Největší zájem je o adopci veverek.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení