VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baborákův týden: Nudné historky nikoho nepobaví

Chrudim - Výtvarník Ivan Baborák píše do pravidelné rubriky.

12.11.2011
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto:

Ahoj, je listopad a super obchody jsou vyzdobeny svítivými rampouchy a uvnitř vyhrávají koledy. Svátky vánoční jsou však doopravdy až za měsíc.

Možná to předčasné upozorňování, že už budou, obchodníci dělají kvůli takovým lidem, jako jsem já, kteří s úžasem každoročně zjišťují den před Štědrým dnem, že nemají co pod stromeček a narychlo sehnané dárky potom povětšinou slouží našim vlastním ženám za dobrý námět na hořce humorné vyprávění ve společnosti, kde zábava už povadá. Ostatně, je to zvláštní, že toužíme po klidném a spokojeném životě bez zbytečných kolapsů a dramatických vzruchů, ale historkami z takových životů nikoho nepobavíš.

Minulou sobotu jsem hostil několik svých kamarádů, kteří životní kolapsy přímo přitahují a svým líčením je umí úžasně okořenit a historkou předat řečí spolustolovníkům. Nakonec, unaveni smíchem, jsme se shodli, že už těch vzruchů životních je fakt nějak moc a že kdyby to jen trochu šlo, že bychom přivítali takovou tu líbezně pomalou gaučovou nudu nudičku, o které celý život jen slýcháváme od druhých, ale my ji nikdy nezažili a že po ní už dlouho toužíme a ona ne a ne se dostavit a oblažit nás svou zničující nečinností. A po tomto zasnění se pod stůl odporoučela má vlastní žena. Zkolabovala z přepracování a dehydratace a rychlá záchranka jí vcuku letu odvezla do chrudimské nemocnice.

Ale zase! Měl jsem štěstí, že byl u mne na návštěvě moderátor Vaňura, který přesně věděl, co dělat a taky to dělal a já jen zíral jak trubka a nevěděl, co dělat a pan doktor jen poočku pozoroval, kde na něho vykoukne kamera, co to jako točí. Naštěstí to všechno dobře dopadlo a je co vypravovat. Ale hele, takový gaučink, ten prý když se povede........To zkusím zařídit vlastní ženě Janě pod stromeček. To by byl fakt dárek.......

Ivan Baborák, výtvarník, www.baborak.cz

12.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení