VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baborákův týden: Povolání a poslání - hrabivý tunelář

Chrudim - Výtvarník Ivan Baborák píše do pravidelné rubriky.

19.11.2011 12
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto:

Ahoj je listopad a jméno měsíce dalo povel stromům a ty konaly a my zahrádkáři odklízíme na zimu listí, které tleje všude.

Nejlépe to jde se sekačkou do sběrných košů, tedy pokud netrváte na tradici a s hráběmi necvičíte ten dost únavný a specifický pohyb, který dal i název ne moc lichotivé činnosti, jíž se vyznačuje období polistopadové. Tedy po revolučním listopadovém převratu v roce osmdesát devět. Ano, nahrabat si. Někteří hrabivci své konání časem zdokonalili a postupem času se z nich stali povoláním i posláním hrabiví tuneláři. Dnes už nikoho nepřekvapí fakt, že odhadované tunelářské povolání nás netuneláře připravilo o bankovky, které nyní zoufale chybějí tu ve školství, tu v důchodovém systému, tu ve zdravotnictví i jinde.

Chybí také víra, že by ti, kteří nám vládnou, se skutečně chtěli dobrat peněz takto pro nás ztracených a že by chtěli vyšetřit všechny ty díry do našich společných státních rozpočtů. Dnes už nikoho nepřekvapí, že se všechny kauzy spojené s těmito praktikami nikdy nevyšetří a že ani ulité peníze deponované na účtech kdesi v tramtárii pravděpodobně nikdy nedorazí do naší krásné a mlékem a strdím oplývající země. Neb jsme si na to za dvacet dva let zvykli a ztratili iluze a je nám to fuk.

Jasně, máme demokracii, ale bez pravidel. Jedno základní pravidlo na které jsme zapomněli, zní: Krást se nemá. Ani plnicí pero ne.

Ivan Baborák, výtvarník
www.baborak.cz

19.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení