VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baborákův týden: Povolání a poslání - hrabivý tunelář

Chrudim - Výtvarník Ivan Baborák píše do pravidelné rubriky.

19.11.2011 12
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto:

Ahoj je listopad a jméno měsíce dalo povel stromům a ty konaly a my zahrádkáři odklízíme na zimu listí, které tleje všude.

Nejlépe to jde se sekačkou do sběrných košů, tedy pokud netrváte na tradici a s hráběmi necvičíte ten dost únavný a specifický pohyb, který dal i název ne moc lichotivé činnosti, jíž se vyznačuje období polistopadové. Tedy po revolučním listopadovém převratu v roce osmdesát devět. Ano, nahrabat si. Někteří hrabivci své konání časem zdokonalili a postupem času se z nich stali povoláním i posláním hrabiví tuneláři. Dnes už nikoho nepřekvapí fakt, že odhadované tunelářské povolání nás netuneláře připravilo o bankovky, které nyní zoufale chybějí tu ve školství, tu v důchodovém systému, tu ve zdravotnictví i jinde.

Chybí také víra, že by ti, kteří nám vládnou, se skutečně chtěli dobrat peněz takto pro nás ztracených a že by chtěli vyšetřit všechny ty díry do našich společných státních rozpočtů. Dnes už nikoho nepřekvapí, že se všechny kauzy spojené s těmito praktikami nikdy nevyšetří a že ani ulité peníze deponované na účtech kdesi v tramtárii pravděpodobně nikdy nedorazí do naší krásné a mlékem a strdím oplývající země. Neb jsme si na to za dvacet dva let zvykli a ztratili iluze a je nám to fuk.

Jasně, máme demokracii, ale bez pravidel. Jedno základní pravidlo na které jsme zapomněli, zní: Krást se nemá. Ani plnicí pero ne.

Ivan Baborák, výtvarník
www.baborak.cz

19.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies