VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BABORÁKŮV TÝDEN: Před časem kapra přijde smýčení

Ahoj, listopad se kloní ke konci a listí po škarpách tleje a hbití obchodníci si mnou ruce v očekávání tučných zisků, neb k nám všem, dokonce i k těm, kteří se nechtějí dát oblouznit jako vždy, a kteří se nakonec rovněž nechají převálcovat mamonem a třpytivými cetkami, dolehne kouzlo Vánoc a dojemné atmosféry. A nakonec, po svižné masáži, všichni podlehnou, a rádi.

21.11.2015
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto:

Co naděláš, ty svátky vánoční jsou magické a ve své podobě hmotařsky obchodní už vypilované k dokonalosti. Zatím jsme v očekávání adventních zastavení, kdy nás nit Vánoc teprve začne navíjet a pěkně nás protáhne super obchody, kde nám vyluxují peněženky a okopou boty a škrábnou auto na parkovišti a potom nás čeká vysmýčit byt, napéct cukroví a stromek a kapra a vůbec. Obrňte se trpělivostí, možná že je nyní ten správný čas nabrat energii na všechno to vánoční pinožení. Pokud to tedy vůbec jde. Neb události politické a mezinárodně teroristické se odvíjejí ke zlosti nejednoho, jak si samy říkají 'střízlivě uvažujícího Čecha'. Vůbec je zvláštní, na kolik skupin se rozdělila česká společnost a jakými prapodivnými nálepkami jsme olepeni. Kdo to vymýšlí a k čemu je to dobré, nevím. Jen jsem si všiml, že se ty nálepky nálepkovači používají jako zkratku na to, aby nemuseli v diskuzi používat argument, protože argumenty jsou o myšlení a na to dnes není čas a hlavně chuť a ještě to duševně bolí. Když někoho chcete poslat do kopru, omlouvám se že nepíšu tam, kam by mne poslali ti nálepkovači, či náš pan president, jehož slovník je obludný a nálepky on taky rád. On má vůbec rád to, co mají rádi ti, co jsou ve většině, ba co víc, on si tu většinu vyrábí a hýčká, tak říkajíc sám pro sebe, pro své příští volební výsledky. A jsem rád, že se akademici v čele s rektorem Univerzity Karlovy profesorem Tomášem Zimou ozvali a půjdou se svými studenty a širokou veřejností tentokrát bez všech těch tribunových politických matadorů, kteří jim jejich a náš svátek ukradli sedmnáctého, oslavit až nyní, tedy v neděli 22.11. od 15 hodin u pamětní desky listopadových událostí na Albertově.

Ivan Baborák, výtvarník

P. S. Pokud nevíte kam, jděte si okysličit oko na výstavu do Výstavní síně Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. O co jde? Mám tam obrazy.

Autor: Redakce

21.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení