VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BABORÁKŮV TÝDEN: Před časem kapra přijde smýčení

Ahoj, listopad se kloní ke konci a listí po škarpách tleje a hbití obchodníci si mnou ruce v očekávání tučných zisků, neb k nám všem, dokonce i k těm, kteří se nechtějí dát oblouznit jako vždy, a kteří se nakonec rovněž nechají převálcovat mamonem a třpytivými cetkami, dolehne kouzlo Vánoc a dojemné atmosféry. A nakonec, po svižné masáži, všichni podlehnou, a rádi.

21.11.2015
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto:

Co naděláš, ty svátky vánoční jsou magické a ve své podobě hmotařsky obchodní už vypilované k dokonalosti. Zatím jsme v očekávání adventních zastavení, kdy nás nit Vánoc teprve začne navíjet a pěkně nás protáhne super obchody, kde nám vyluxují peněženky a okopou boty a škrábnou auto na parkovišti a potom nás čeká vysmýčit byt, napéct cukroví a stromek a kapra a vůbec. Obrňte se trpělivostí, možná že je nyní ten správný čas nabrat energii na všechno to vánoční pinožení. Pokud to tedy vůbec jde. Neb události politické a mezinárodně teroristické se odvíjejí ke zlosti nejednoho, jak si samy říkají 'střízlivě uvažujícího Čecha'. Vůbec je zvláštní, na kolik skupin se rozdělila česká společnost a jakými prapodivnými nálepkami jsme olepeni. Kdo to vymýšlí a k čemu je to dobré, nevím. Jen jsem si všiml, že se ty nálepky nálepkovači používají jako zkratku na to, aby nemuseli v diskuzi používat argument, protože argumenty jsou o myšlení a na to dnes není čas a hlavně chuť a ještě to duševně bolí. Když někoho chcete poslat do kopru, omlouvám se že nepíšu tam, kam by mne poslali ti nálepkovači, či náš pan president, jehož slovník je obludný a nálepky on taky rád. On má vůbec rád to, co mají rádi ti, co jsou ve většině, ba co víc, on si tu většinu vyrábí a hýčká, tak říkajíc sám pro sebe, pro své příští volební výsledky. A jsem rád, že se akademici v čele s rektorem Univerzity Karlovy profesorem Tomášem Zimou ozvali a půjdou se svými studenty a širokou veřejností tentokrát bez všech těch tribunových politických matadorů, kteří jim jejich a náš svátek ukradli sedmnáctého, oslavit až nyní, tedy v neděli 22.11. od 15 hodin u pamětní desky listopadových událostí na Albertově.

Ivan Baborák, výtvarník

P. S. Pokud nevíte kam, jděte si okysličit oko na výstavu do Výstavní síně Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. O co jde? Mám tam obrazy.

Autor: Redakce

21.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies