VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BABORÁKŮV TÝDEN: Sledují nás, říká můj kamarád

Ahoj. Je duben. Nějak jsem té Daně Drábové nevěřil od začátku.

3.4.2011
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto:

Myslím, jak nás všechny ubezpečovala, že to mají v Japonsku s jadernou elektrárnou pod kontrolou. A že nikomu nic nehrozí. Už jsem vycvičený, už si dávám bacha na to, komu a zda věřit, nebo ne. Za můj nepříliš dlouhý život se mi mé věření něčemu, nebo někomu, mnohokrát nevyplatilo. Ano, to jsou životní zkušenosti… Ovšem někdy mohou a mnohdy vedou ke stavu, že začneme nevěřit nikomu a ničemu.

Můj kamarád Jarda má nádherné konspirační teorie. Jarda například tvrdí, že už delší dobu sleduje s jedním doktorem jev, který se vyznačuje tím, že se do nekonečna hádáš se svým protějškem. Tvrdí, že to není tím, že si lezete jednoduše na nervy, ale s přimhouřenýma očima prozrazuje, že vysílají. Amici prý že mají zařízení - snad to rozluštili z poznámek fyzika Tesly - kterým působí, samozřejmě negativně, na soužití partnerů a na některé myšlenkové pochody celých národů.

Podobným zařízením dokážou rozvibrovat celé zemské desky a Jarda mi to dokládá současným podezřele velkým výskytem rádoby přírodních katastrof. Taky tvrdí, že nás mají pod kontrolou sledováním naší DNA, na odběr mají aparát, už nepotřebují ani kapku naší krve, a jde jim o to, naléz ty jedince, v kterých je zakódována šroubovice. A ta jim, nikoliv nám, umožní se dožít 300let. Píše se prý o tak dlouhověkých lidech v Bibli.

Nemá taky prý cenu nic rozjíždět, protože se přes nás co nevidět přeženou Rudý kabáti a když ne ti, tak určitě Žlutošikmoočkové. Po každé jeho návštěvě jsem nakrmen takovou přemírou úžasných zpráv, které vyvracejí téměř vše, na čem stojí naše civilizace, že mám chuť si hodit mašli a mít už konečně klid.
Ale, co když ten Jarda má pravdu? Ve čtvrtek byl březen, včera 1. duben neboli Apríl.

P.S. Byl jsem na koncertu Radůzy ve Vysokém Mýtě. Radůza je nabíječka pro všechny baterky..

Ivan Baborák, výtvarník, www.baborak.cz

3.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky.
14

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky. Muž zřejmě vypaloval kabely

Názorná ukázka aplikace Záchranka na mobilním telefonu v praxi.
11

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Proseč – Záchranná stanice hendikepovaných zvířat Pasíčka má hodně příznivců. Lidé mají možnost si na dálku adoptovat ptáka nebo savce a podílet se na jeho stravě i léčbě. 

Pátrání po káněti má šťastný konec

Pardubický kraj– Několik dní trvalo pátrání po káněti, které uletělo po silném větru ze zámecké obory ve Žlebech. Pomocí sociální sítě po něm pátrali lidé z celého kraje, protože dravec dokáže běžně uletět i padesát kilometrů.

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení