VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BABORÁKŮV TÝDEN: Trojlístku magnetů turista neodolá

Chrudim - Ahoj. Je povolební dušičkový listopad a stále se něco děje. V Chrudimi chce být na radnici zaměstnán každý.

13.11.2010 10
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto:

Volební list by mohl místo plachty pohánět plachetnici střední kubatury. Na chrudimské povolební vyjednávání má náš rodný jazyk slovo tyjátr. O kultuře politické to ale vskutku není. Co byste chtěli od reprezentantů, kteří povýšili jiný názor na pomluvu, a co chtějí spojovat lidi ve městě a nedomluví se ani mezi sebou. Pryč od toho. My Chrudimáci jsme velcí patrioti, svědčí o tom všechny akce, které se dotýkají našeho města. Filmyjády, výstavy obrazů s chrudimskými motivy aj.

Nedávno proběhla v Divadle K. Pippicha výstava Malíři Chrudimska. Díla byla zapůjčena ze sbírkového fondu Regionálního Muzea v Chrudimi. Slyšel jsem názor, že výstava byla kulturní událostí roku. Nevím, ale jasně ukázala obsáhlost sbírky, která byla odprezentována poprvé a poputuje zpět do depozitáře. To je myslím škoda. Okolní města stejné velikosti, např. V. Mýto, Polička, Litomyšl i jiné, mají městskou galerii pro takovéto účely zařízenou. Představte si, že by se podařilo v rámci Klášterních zahrad postavit malou prosklenou městskou galerii ve které by byly Muchovy plakáty a tato sbírka. Mubaso - hroznej název - by se propojilo s atraktivitou Muchy a trojlístku turistických magnetů společně s Muzeem loutek by neodolal nikdo.

Ani turisti ne. A o ně jde.

P.S. Sv. Martin nepřijel na bílém koni. Vrávoravě přišel a za sebou vláčel milion šest set tisíc lahví svého vína. Což je dost.

Ivan Baborák, výtvarník

13.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:
FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies