VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dělat něco zadarmo pro druhé se moc nenosí

Ahoj. Za týden je Štědrý den. Svátek plný vůní, muziky, třpytivých světýlek, obdarování a pospolitosti, jindy tak zoufale chybějící v současném světě klamu a neupřímnosti. Tak tomu ovšem bylo vždy a vždy se našel někdo, kdo si stýskal. Tak proč bych to dnes neměl být já. O co jde?

17.12.2016
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto: archiv Deníku

V poslední době jsem několikrát zaznamenal rozčarování kamarádů a známých nad marností organizovat něco pro druhé. Ať už jsou to story z regionální politiky, kdy si např. Petr Lichtenberg, zastupitel, který na zastupitelstvo dochází šest let, stěžuje, že celou dobu marně žádá o informace nejen úředníky města Chrudim, kteří podávat informace mají ze zákona, jako povinnost.

Dokonce se mu údajně dostane i odpovědi, že mu podklady úředník nedá, protože pan zastupitel Petr Lichtenberg není jeho nadřízený a tak už šest let bojuje s větrnými mlýny a je zvláštní, že o tom musí přinejmenším vědět všichni naši zastupitelé, které jsme si zvolili a asi jim je to fuk, neb co tě nepálí, to nehas. Heslo, které se v regionální politice, a nejen tam, vyplácí. Proč mám potom ale chodit k volbám? Nebo kamarád Richard Herbst, dřív kumštýř, teď aktivista a politik, který si nedá pohov a organizuje kde co.

Naposledy setkání k výročí sametové revoluce, či převratu, jak kdo chce. Ale mimo několika skalních jeho příznivců přišli než politici a promluvili Jindrovi Balousovi na kameru, i Richard promluvil, neb je také politik. V soukromém rozhovoru s ním, jsem se dozvěděl, že to tak je, že nikomu se nechce pracovat pro ostatní a už vůbec ne zdarma. Což není až tak překvapivé!

Tak jsem si také přiložil polínko a převyprávěl příběh Hozeného klobouku, pořadu autorského čtení, který zazářil, jak meteor a po dvou letech pravidelného měsíčního účinkování na chrudimském kulturním rybníčku skomírá, protože organizování se proměnilo na přemlouvání aktérů k presentaci. Snad to vyřeší, když Hozený klobouk bude jen čtvrtletně, alespoň budou mít více času na tvůrčí práci

Ivan Baborák, výtvarník

P.S. Dnes v 18 hodin, před premiérou divadelní hry Čtyřlístek v Klicperově divadle v Hradci Králové, mám vernisáž své výstavy nazvané Pozdní sběr. Zvu vás.

Autor: Redakce

17.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies