VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kalhoty jsou v(d)ěčné

Ahoj. A máme tu únor. Pokud je někdo, kdo stále ještě dodržuje svá novoroční předsevzetí, je to hrdina a patří mu pochvala a čokoládová medaile, pokud tedy jeho předsevzetím není dietní trápení, které ovšem bývá odměněno tím, že se např. vejdete do kalhot, ve kterých jste se ženil… A pozor! V nich se můžete blýsknout na některém plesů, neb sezóna tanečních hodokvasů jede na plné pecky.

4.2.2017
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto: archiv Deníku

Pokud ale vaše kalhoty svatební z různých důvodů přišly k újmě, např. je ožrali moli či jste si v nich sedl na právě natřenou lavičku, nevadí, můžete v nich ještě zazářit při maškarních obchůzkách a pokud si ještě doplníte svou masku např. fezem či něčím, co připomíná turka, či rasa s kobylou, můžete být hvězdou masopustní obchůzky, která právě tuto sobotu začíná ve skanzenu Veselý kopec u Hlinska.

Prastarý obyčej, který je od roku 2010 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud by vás obchůzka vyčerpala, což tak obyčejně bývá, neb je spojena s tancem a různým pomazáním, tu mazadlam vnějším, ale i vnitřním, neb obyčej je to rozverný a nevázaný, můžete zaskočit do Hamerské krčmy si za zpěvu a při harmonice pochutnat na tradičních pochoutkách masopustních. Bývají to různé gurmánské radosti např. koblihy, ale ty, jak víme, se staly součástí obchůzky ministra financí, kterému se povedlo dostat se jak na seznam, nikolivěk však na UNESCO, tak i do vlády.

Také jsem zaznamenal druhý pokus o odvolání neuvolněného pana starosty Málka, neb opoziční zastupitelé nezapomínají na jeho morální postoje před volbami a také si myslí, že čtyři místostarostové na jednu Chrudim je poněkud mnoho. Tak i oni si znovu zahráli předem prohranou maškarádu, neb celý proces odvolávání sledoval neodvolatelný pan místostarosta s úsměvem, protože stejně jako i já, ví on, že to, co slepí mamonem, to drží jak helvetská víra, že nejlepším lepidlem jsou v politice i jinde bankovky. Jakým je to signálem pro nás voliče, to je ovšem otázka, na kterou já odpověď neznám, neb zapomínání je v politice veličina rozhodující.

Ivan Baborák, výtvarník

Autor: Redakce

4.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Chrastecké ženy se sekačkami. Potkat je můžete například v zámeckém parku nebo na travnatých plochách v oblasti chrasteckých Lipek.

Sekaček se chopila i trojice žen

Díky donátorům může vzniknout cyklocentrum pro hendikepované i mateřské centrum

Hlinsko – Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v okrese Chrudim zažily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Chrudim a Pardubického kraje podpořili realizaci šesti dary v hodnotě 275 tisíc korun. Jde o největší sumu na jedné burze za její šestiletou historii na Chrudimsku.

„Loutkárna“ oslaví už 45. narozeniny

Chrudim – Za pár dů začíná již 66. ročník festivalu Loutkářská Chrudim a naše muzeum bude hostit část doprovodného programu této tradiční přehlídky amatérského loutkového divadla a také zde od 30. června bude fungovat i oblíbená hospůdka pro návštěvníky festivalu.

Na koupališti tonul chlapec

Skuteč – Skutečské koupaliště se v úterý krátce po půl jedné odpoledne stalo dějištěm dramatické události. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, měl tu tonout malý chlapec.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Pardubice - Policisté v Pardubickém kraji žádají veřejnost o pomoc pří pátrání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies