VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Logo Pardubického kraje je vývěsním štítem veřejného prostoru

Ahoj! Mediální vody rozčeřilo předvedení nového loga pro náš, tedy Pardubický, kraj. Zkusím být stručný.

28.1.2017
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto: archiv Deníku

Byl jsem před 15 lety v komisi, která vybírala logo předešlé. Vybrali jsme z mnoha návrhů. Soutěž byla veřejná a otevřená všem a my vybrali a doporučili. Já a kolegové výtvarníci z celého kraje. Globus s nějakým hradem, prý Kuňkou, tedy logo, které se realizovalo, to ovšem nebylo. Po dlouhém pátrání jsem se dozvěděl, že to, co se potom objevilo, prý vybral ten nejvyšší z úřadu. Všem, kteří mají o této grafické disciplíně nějaké povědomí, bylo a je jasné, že tehdy šlo o omyl. Logo není ilustrace. Nyní nám ti nejvyšší nabízejí v pořadí již druhé logo, prý lehce zapamatovatelné a s krásným příběhem, který návrh doplňuje, a který je o Trstenické cestě a i jiných cestách atd.

To logo je pro nás, obyvatele Pardubického kraje, vývěsným štítem veřejného prostoru. Mám radost, že je v palbě kritiky, že se diskutuje. Snad to nedopadne jako před 15 lety. Odborné věci mají dělat a rozhodovat odborníci. Odborník na logo nebývá obvykle ten nejvyšší z úřadu. To se týká nejen loga a nejen úřadu kraje.

A když už jsme u těch nejvyšších, tak ten úplně nejvyšší nám na svých cestách, kterými křižuje naši zem, vypravuje pohádky a i jinak čaruje a sděluje důležité informace, ze kterých mnohým jde hlava kolem. Jeho oblíbená story, kterou do omrzení popisuje, je, jak poprvé to dělal v jakémsi penzionu Jitřenka před 50 lety a to mu tehdy bylo 17 let. Tak i nyní na své cestě se dokonce v Jitřence zastavil a zjihle zavzpomínal. A aby toho nebylo málo, na besedě v Konstantinových lázních, kde historku užaslým posluchačům převyprávěl znovu, dostal od starosty kytici rudých růží, prý od té tehdy krasavice, zasvětitelce našeho pana prezidenta do tajů nikoliv vládnutí naší krásné země, ale činnosti neméně důležité, tedy pro něho.

A my všichni se strachujeme, co že nás ještě čeká, jaké překvapivé a důležité informace se dovíme příště. Jednu informaci jsem se tento týden ale přeci jen dozvěděl a to, že pokud by byly nyní volby, na celé čáře by to vyhrál pan Babiš se svou partou, kterou podle tohoto výzkumu národ miluje stejně, jako vypravěče našeho pana prezidenta. Jen mi nějak uniká, proč.

A ještě na konec ta básnička do čítanky od pana básníka Žáčka, který umí psát pro děti a děti jeho básničky milují. Vím to od svých vlastních dětí. No tak si představte, že to schytal za básničku ve slabikáři. Pokud má někdo s touto básničkou problém, je něco s naším světem v nepořádku.

„K čemu jsou holky na světě?"
Aby z nich byly maminky,
aby se pěkně usmály
na toho, kdo je malinký.
Aby nás měl kdo pohladit
a povědět nám pohádku.
Proto jsou tady maminky,
aby náš svět byl v pořádku.

Ivan Baborák, výtvarník

Autor: Redakce

28.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Petardy dopadaly na dětské hřiště

Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Podvodníci žádali peníze pro příbuzné, ukradli 280 tisíc korun

Chrudimsko – Policisté varují před podvodníky, kteří po telefonu žádají peníze na pomoc členům rodiny poškozených. Legendu si upravují podle aktuální potřeby, ale policejní mluvčí Ondřej Zeman jejich postupuje ilustruje na příkladu, který se odehrál v uplynulých dnech na Moravskotřebovsku.

Kontejnery na kov v Chrudimi nebudou. I kvůli bezdomovcům

Chrudim - Kontejnery na kovový odpad v chrudimských ulicích umístěny nebudou, byť by si to možná někteří lidé přáli.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Noční soupeření vyhrály hasičky ze Štěpánova

Chrudim - V pátek se konala v Seči tradiční noční soutěž v požárním útoku, která je zařazena do ligy okresu Chrudim. Letos to byl již 20. ročník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení