VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na dlabání dýní dlabu, raději mám polévku

Ahoj. Tak máme za sebou udílení vyznamenání na Pražském hradě. Uděluje pan prezident Zeman na návrh různých organizací. Komu nakonec metál dá, je jen a jen na něm. Nebudu omílat, omleté, ale my Chrudimáci máme velkou radost, že byl oceněn pan generál Jaroslav Klemeš, Čestný občan města Chrudim, ke kterému cítíme obdiv, úctu a hluboký respekt za vše, co pro nás a naší zem udělal, neb je z těch, co konali.

6.11.2016
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto: archiv Deníku

Skvrnou na hradním udělování se stala nešťastná událost neudělení vyznamenání panu Jiřímu Bradymu, který prošel dvěma koncentráky, přijel z Kanady, aby si vyslechl od našich politiků hádku, kdo je z nich větší lhář a nakonec si odvezl do Kanady metálů plný kufr, což svědčí o tom, že nakonec snad vyhrály slušnost a pravda a láska, které to nyní u nás nemají zrovna lehké. A které přišel podpořit několikasettisícový dav hlav na Staromák.

No, i ty Dušičky máme za sebou. A mediálně to bylo o tom, zda bude dostatek policajtů na hřbitovech, neb nejenže se tam krade, jako všude i jinde v té naší krásné zemi, ale ještě se rozhořel nelítostný boj o to, komu na hrobě bude plápolat víc svíček a kolik květinové výzdoby navrší celé přeživší příbuzenstvo na hrob nebožtíka. A protože ta hnusná závist se ukazuje i zde, tak se stává, že se z cizích hrobů přesunují svíčky i květinová výzdoba na hroby závistivců. A mám za to, že, jako je mně z toho zápolení a zlodějny zle, tak že i někteří nebožtíci se z této činnosti často obrací v hrobě. Dočetl jsem se, že musejí být v pohotovosti hasiči, a že nezřídka musejí zasahovat a hasit vznícené túje od té slavnostní piety, která se zve Dušičky.....

Mnoho lidí se mne dotazovalo, zda dlabu, a já nevěděl, o co jde a že prý ty dýně. Tak veřejně přiznávám, že na dlabání dýní dlabu. Ale pozor, to není o tom, že mám nějaký problém s Haloweenem. Nemám, dokonce si myslím, že nakonec se prosadí vždy to, co chce většina lidí nezávisle na tom, co chce, nebo probůh už snad ne to, co někdo zakazuje nebo se někomu nelíbí.

Ivan Baborák, výtvarník

PS. Co se týká dýně - tak já raději polévku, či zavařit do sklenice lehce s rumem.

Autor: Redakce

6.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies