VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Naši učitelé i rodiče by dnes byli za mřížemi

Ahoj! Já vím, že je třetí adventní víkend, ale nedá mi to. Mediální svět pravděpodobně zešílel a nabízí nám veletoče jak z cirkusu Humberto.

10.12.2016
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto: archiv Deníku

Tak si například představte, že sotva v Chrudimi dokončí a slavnostně otevřou zrekonstruované schody vedoucí ke zdejší libůstce zvané Myší díra, tak se ozve hlas jedné napružené maminky, co jako ona má dělat, že se zase na maminky nemyslelo a že s kočárkem touto cestou nelze vyjet nahoru. A po nedalekých Širokých schodech to také s kočárkem nejde, takže se musí trmácet do centra až ulicí Širokou, nebo až po Kopanici. Tak nešikovně si naši předkové vybrali z pohledu mladé maminky.

Mladá paní neví, že stejně jako ona trpěly všechny mladé maminky od nepaměti, které ale asi věděly, že problém je dočasný. A to do doby, než se ratolesti vyklubou a kopec radostně vyběhnou po schodech a po svých. Chtěla řešení, tak jsem jí trochu jízlivě nabídl, ať se odstěhuje do blízkých placatých Pardubic, kde podobné problémy nemají.

Nebo si vezměte tu učitelku z Poděbrad, která týrala své žáky tak mocně, že to prý vedlo ke změně jejich chování. Prý se nemůže brát ohled na její argument, že se jednalo o slabší třídu. Nutila je opakovat, když něco neuměli, slova jako: „Jsem hlupák, blbec, hajzlík." Tím je podle Nejvyššího soudu ponižovala a psychicky týrala a schytala za své jednání podmínku.

Vzpomněl jsem na své pedagogy na základce, kteří by podle tohoto vyjádření soudu asi za své metody bručeli na doživotí, neb někteří se neštítili fyzických i když většinou oprávněných trestů. Od tahání za kosiny až po švihnutí smyčcem a neustále nám zdůrazňovali, že rosteme pro šibenici.

Nebo si vezměte naše rodiče, ti by jistě dnes seděli jak mourovatí, když shovívavě sledovali naše nebezpečné hry a co teprve sportovní náčiní. Vzpomeňte na všechny ty plečky – myslím tím velocipédy, na kterých jsme tehdy brázdili město.

Těším se na všechny ty Piccasy, Lendly, keramiky a hokejisty atd. Ti jistě vyrostou z těch ratolestí, které mají tolik kroužků, že nestíhají normální život.

A na konec ta teta, hlavní účetní z Brna, která se virtuálně zamilovala do sňatkového podvodníka tak, že okradla svůj podnik o 110 milionů, které mu naposílala, aniž by ho kdy viděla! Tak ta nepatří do basy, ale do blázince!

Ivan Baborák

PS. Kam se podívám, všude nějaký Forejt! Pěkný advent nám připravili komici z Hradu.

Autor: Redakce

10.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies