VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NÁZOR ČTENÁŘE: Nakažlivá pohostinnost

Čtenář František Štván se zamýšlí nad chomutovskou a litvínovskou pozvánkou

3.3.2009
SDÍLEJ:

Foto:

Pohostinnost primátorky Chomutova Ivany Řápkové (ODS) a starosty Litvínova Milana Šťovíčka (ODS), kteří za účelem argumentační převýchovy nabídli ministru pro lidská práva Michaelu Kocábovi (Zelení) bydlení v lokalitě s nepřizpůsobivými občany, by ve své podstatě mohla být občansky nakažlivá.
Vůbec bych se nedivil, kdyby stejný způsob politického nátlaku použili například důchodci, samoživitelky, nezaměstnaní a pacienti. Bylo by zajímavé sledovat ošívání Ivany Řápkové, kdyby jí k nastěhování do této lokality a hospodaření pouze s penězi za průměrný důchod vyzvaly takto žijící důchodkyně. Za podívanou by jistě stála i reakce Milana Šťovíčka, kdyby mu obyvatel Litvínova, který po nezaviněné ztrátě zaměstnání žije pouze z podpory v nezaměstnanosti, nabídl, aby si v Janovském bytě dlouhodobě vyzkoušel život za tyto údajně rozmařilé dávky. Stejnou zkušenost s životem na sociálních dávkách by mohli absolvovat se svými dětmi, které za své rodiče nemohou, aby i ony poznaly, jaké podmínky mají pro svůj zdravý tělesný a duševní vývoj v životě na sociálních dávkách. Samozřejmě jen za předpokladu, pokud by děti měli.

Ať uplatní vliv!

V žádném případě nejsem hlasatel rovných žaludků, ale pokud mohou tímto způsobem převychovávat námi volení zástupci vládní činitele, pak stejný způsob má právo použít kdokoliv jiný. Možná bych dokázal přijmout argument, že legislativa neumožňovala včas účinně zasáhnout. Konec konců, i v boji proti šibalům, proti kterým jsou nepřizpůsobiví dlužníci jednoznačně nominální žabaři, tahá stát už od počátku devadesátých let nepochopitelně za kratší konec. Pouze však v situaci, že by ho předložil člověk bez „vlivu“. Takovými lidmi Řápková a Šťovíček, včetně všemožných straníků ve funkcích, kteří se na špatnou legislativu také vymlouvají, rozhodně nejsou. Jejich povinností bylo, je a bude, aby tlačili na své stranické kolegy zákonodárce, či spolustraníky vládní činitele, aby přijali takové zákony, které by umožňovaly včas a účinně zasáhnout. Osobní odpovědnost z jakýchkoliv dlužníků, tedy i nepřizpůsobivých, nelze v žádném případě sejmout. Stejně tak ani politickou odpovědnost těch, kteří konat mohli a měli. Pokud primátorka Chomutova a starosta Litvínova nedoloží, že dlouhodobě své stranické kolegy v Parlamentu legislativní iniciativou vyzývali a vyzývají ke změně, pro volenou samosprávu, důležitých zákonů, pak by neměli nikomu radit, kde má bydlet. Sami by se ale za trest mezi nepřizpůsobivé měli nastěhovat. Pokud svoji předchozí snahu naopak doloží, pak by se směrem na Janov měly vydat stěhováky z Parlamentních lavic na Praze 1.

František Štván

3.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi

Chrudim přidává peníze na opravu kostelní střechy

Ilustrační foto.

Zloděj materiál na fasádu prostě ukradl

Hořovicko dostalo pět kulí, jako ve škole

Chrudim – Ve 29. kole Fortuna České fotbalové ligy cestovali Chrudimští v roli favortia na hřiště soupeře z Hořovicka. A úlohu splnili do puntíku.

Mladý muž ve vzteku rozbil výlohu a pořezal si ruku

Chrudim – V sobotu před šestou ráno si strážníci všimli pozdvižení na Resselově náměstí. Skupina lidí se tu marně snažila přesvědčit mladého muže v modrém triku, aby nastoupil do auta.

Mistrovský titul zamířil do Chrudimě

Chrudim - Tanečníci chrudimského MD Dance studia se stali mistry republiky. Zvítězili v kategorii Extraliga v malých formacích na soutěži Czech dance masters, která se konala v pátek na výstavišti v pražských Holešovicicích.

Opilý šofér silnici doslova „šněroval“

Vlčnov – V sobotu krátce po dvaadvacáté hodině nahlásil muž na operační středisko Policie ČR řidiče, který kličkoval před jeho vozidlem po silnici ve směru od Orle na Vlčnov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies