VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NÁZOR ČTENÁŘE: Vyřeš příčinu, nebudeš řešit situaci

Chrudim - Rád bych reagoval na článek se silně tendenčním titulkem „Hrubián vychovává fackou" z titulní strany Chrudimského deníku ze dne 30. 11. 2012.

8.12.2012 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Článek si můžete přečíst ZDE!

Autor v něm líčí „výchovné drama" člověka žijícího na pokraji společnosti, ve kterém, jak jsem přesvědčen, je ještě trochu smyslu pro pořádek. Onen bezdomovec, jak se dnes říká, upozornil mladíky na nesprávné používání městských laviček a ti ho za to zřejmě poslali do pr… Reagoval jak reagoval. Dal jednomu facku. A je to tady: kdo ze ctihodných občanů najde v sobě tolik statečnosti a odvahy a takové mladíky a bohužel i některé slečny na takové chování upozorní? Raději se otočí, jako že nic nevidí, a jde dál nebo jinudy, aby nedopadl jako onen bezdomovec. Já i několik mých známých s tímto chováním máme své zkušenosti. Sice nedošlo na tu facku (škoda), ale situace byla stejná.

Podívejme se jenom. jak to vypadá u takových laviček a nejenom v parcích, ale v celém městě. Ráno ještě do nedávna „lumpové" nezaměstnaní uklidili zadarmo nepořádek a za půl dne to je ještě horší - pytlíky od chipsů, lahve od Cocacoly, škatule od pizz, cigaret atd. A kdo to dělá? Takoví mladíci a slečny, kvůli kterým je náš bezdomovec peskován. Pravda, někdy to možná dělají i někteří bezdomovci, ale já mám tu první zkušenost.

Městští strážníci, kteří tak ochotně přijeli zakročit proti onomu bezdomovci, by měli střežit pořádek ve městě a upozorňovat na špatné chování, ať je to kdokoliv. Ono je ale lepší sedět v autě a měřit rychlost v Medlešicích a podobných spádových obcích nebo kontrolovat parkovací lístky na náměstí, než chodit po parcích apod. Jsem přesvědčen, že kdyby se dostali do podobné situace jako náš bezdomovec, zpacifikovali by mladíky daleko více, než je jedna facka. Tak proč takový humbuk?

Jsem sice již důchodce, vychoval jsem dvě děti, myslím, že docela dobře, a neměl jsem ve výchovném rejstříku fyzické tresty, ale někdy to bez pohlavku nejde. Nejsem žádný moralista, ale základy slušného chování jsou základy slušného chování a pokud nejsou, tak kdo by měl dostat ještě facku?

Na závěr bych chtěl ještě říci paní preventistce Radce Pochobradské, že se v parcích opravdu bezdomovců bát nemusíme, ale aby nenastala doba, že tam budou řádit jiné skupiny. Bohužel už bez laviček a na to by se měla zaměřit prevence.

Váš celkem spokojený spoluobčan K. P.

Autor: Redakce

8.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení