VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neumíme se radovat z událostí

Ahoj, tak pan malíř podzim odkládá svou paletu a štětky, aby připravil jeviště pro bíle oděnou a chladnou paní Zimu, na kterou netrpělivě čekají v dlouhých řadách u vleků lyžníci i jinak vybavení pružní vyznavači sportů zimních. A Vánoce jsou za dveřmi a netrpělivě si mnou rukama, neb bude hodokvas hmotný, ale doufejme i duchovní.

19.11.2016 1
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto: archiv Deníku

Ale slavili jsme sedmnáctý listopad a přicházely mi pozvánky na všechny ty události, které se odehrávaly v hlavním našem městě Praze, ale i na jiných místech naší krásné republiky. A nestačil jsem se divit, jak se takové oslavy dají připravit barevně a radostně!

Také mi přišla pozvánka od kamaráda Ríši Herbsta abych, jak psal na pozvánce, si uvědomil že: Boj pokračuje, trapná nejistota trvá a jsme obklíčeni blbostí. Postrádáme jistotu, zda pátá kolona není už i v nás. A ať prý vezmu svoji buchtu a nástroj s tím, že ve 14 hodin je sraz u kašny. A já znovu jsem si uvědomil, když jsem viděl video se záznamem z této události, že se neumíme radovat z důležitých milníků, a to jak historických událostí dávných, tak i nedávných.

Není to tak dlouho, na tomto místě, a i nyní si myslím, že atraktivita chrudimských oslav nedoznala do dnešních dní tu správnou dramaturgickou změnu. Co je to prosím vás za oslavu vzniku státu, kde není prostor, jak vyjádřit tu radost? Proč například po aktu kladení věnců nejsou produkce muziky aj. na podiu u busty TGM z vlastních regionálních i jiných zdrojů? Proč pořádáme takovou „oslavu"?

Už jenom to slovo, kterým nás pořadatelé zvou, přece neznačí jen smutný pohled na špičku bot a v ruce věnec v řadě zástupců politických stran na nábřeží řeky Chrudimky.

A stejní zástupci, nyní už bez věnců, ale zástupci politického sdružení – rodinné firmy, jejíž předseda „Bureš" mi ten samý den sdělil z obrazovky, něco úplně jiného, než jeho chrudimští zástupci a to, že on žádné ohrožení demokracie nevidí, tak ti „chrudimští zaměstnanci firmy"mne zvou na oslavu na chrudimské náměstí, aby stejně jako na tom nábřeží s věnci sbírali politické body.

Nedivte se. prosím, že jsem na takových oslavách chyběl.

Ivan Baborák, výtvarník

PS: To ale neznamená, že neslavím. Naopak! Touto glosou oslavuji předešlých 555, které jsem pro vás, moji milí čtenáři, spáchal a snad i páchati budu.

Autor: Redakce

19.11.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies