VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový festival bude pro Chrudim přínosem

Ahoj. Ve čtvrtek 1.12. v 11 hodin byla v Chrudimi tiskovka, která uváděla v život hudební festival Dagmar Peckové Zlatá pecka.

3.12.2016
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto: archiv Deníku

To datum a čas je podle mé kámošky, která se vyzná v numerologii, velmi vhodně zvolené, to jenom na okraj. Název podle mého, je v nadsázce humorný, což bývá vždy dobrým znamením. Náš pan starosta Petr Řezníček a operní diva, mezzosopranistka, krásná a milá Dáša Pecková, která tiskovku moderovala, společně představili výhled na příští rok, kdy se festival rozjíždí svým prvním ročníkem. A máme se věru nač těšit. Festival začne 27. srpna a skončí v neděli 3. září. Program a různé akce s festivalem spojené jsou již k mání a čtenář sám si jejich výčet najde, i vstupenky jsou již k dispozici.

Pokud máte zájem, neváhejte, neb je o lupeny fofr. Zlatým hřebem festivalu bude světová premiéra Carmen y Carmen, ve které vystoupí mezzosopranistka Dagmar Pecková a mezzosopranistka Barbora Hrzánová v režii autora Jana Jiráně. A já mám radost, že Chrudimi, která je luxusně vybavena lustrovým sálem v Muzeu, Divadlem Karla Pippicha, Klášterními zahradami i Muzeem barokních soch, kde všude mohou produkce probíhat a také dlouhou tradicí věnovanou tzv.vážné hudbě, mám na mysli například Chrudimské hudební pátky, že tedy této Chrudimi se konečně dostává v podobě uvedeného festivalu skvělé příležitosti mít festival, který jistě bude pro naše město přínosem.

Na tiskovce mnohokrát zaznělo to, co každý citlivý a vnímavý návštěvník ihned rozpozná a nezapomene zmínit, že Chrudim je vybavena tím, čemu se říká genius loci. Což se dá přeložit tak, že se jedná o místo se specifickou atmosférou jakéhosi ducha místa, kam se každý rád vrací. A rodačka Dagmar Pecková z nedalekých Medlešic, která je příkladná a neokázalá patriotka, jak si jistě všiml nejeden uživatel facebookové sítě, a kterou mám i proto rád, vystoupí na závěr festivalu v medlešickém zámeckém parku, kde bude probíhat hapening, který bude moderovat Aleš Cibulka. A aby toho všeho nebylo málo v Medlešicích se také narodila matka Emy Destinové! Aha! Nějak hodně náhod najednou.

Ivan Baborák, výtvarník

Autor: Redakce

3.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies