VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z redakční pošty: Pořádek v sobě, pořádek kolem nás

Chrudim – S každým rokem v našem životě zejména s příchodem jara pociťujeme jakousi potřebu očisty, zbavování se starých návyků a způsobů myšlení, věcí, které už přežily a splnily svůj účel.

4.5.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Obvykle začínáme tím, že otevřeme skříně a na hromadu odhazujeme oblečení. S údivem objevujeme věci, o kterých už ani nevíme, že je máme. Většinou zbývá třetina až čtvrtina původního obsahu. Hromada je pak rozdělena do velkých tašek a poputuje do charity či jinak potřebným. Nutkavá potřeba uklízet, zbavování se věcí a uklízení vůbec souvisí s trávením a vyměšováním. Zdravá funkce střev a trávení též vede k tomu, že přestaneme lpět na věcech či jednáních, které už nepotřebujeme, nebo které jsou pro nás škodlivé. Jde o určitý druh energie, jež je v neustálém pohybu. Proto nemůžeme na věcech lpět, musíme se jich vzdát, když svou funkci v našem životě splnily. Tak vytváříme prostor pro to, aby k nám mohlo něco nového, co potřebujeme teď, protože jediná skutečná jistota je, že se všechno pořád mění, že nic není nastálo a že energie proudí, ať už se nám to líbí nebo ne. Není to nic ezoterického, je to obyčejná fyzika.

Fungování této energetické rovnováhy nám pomůže pochopit koncepce energetických center, které máme v těle, konkrétně první čakry umístěné ve spodině pánevní a jejíž funkcí je nás zbavovat škodlivých látek. Pravdou je, že kdyby naše tělo přestalo vyměšovat, zemřeli bychom na otravu. Ruku v ruce s tímto odevzdáváním poznáme totiž, jestli jsme schopni stejnou mírou přijímat i odevzdávat. Co to znamená? První čakra je nejen spojená s fyzickou funkcí vyměšování, ale také s pocitem sounáležitosti. Pokud máte pocit, že se váš život bortí, že vás život „tíží", můžete si být jisti, že vaše první čakra v rovnováze není. Tato čakra je spojena s elementem Země. Pokud si nejsme jisti pevnou půdou pod nohama a tím, že se o nás matka (Země) postará, nebudeme nikomu důvěřovat a počneme hledat falešnou jistotu ve věcech, které začneme hromadit kolem sebe. Součástí odevzdávání nepotřebného je také lymfatický systém, který sbírá škodlivé látky v našem těle a odvádí je přes krev z těla ven. Souvisí to s tím, jsme-li či nejsme-li schopni „odpouštět", a to nejen ve fyzickém slova smyslu. Odpouštění není nic jiného než odpuštění toho, co je pro nás škodlivé. Děláme to pro sebe, pro svoje zdraví a pro svůj klid. Z emočního hlediska je ostatním lidem vlastně jedno, jestli jim odpustíme nebo ne, ale pro nás je ne-odpuštění fyzickou katastrofou. Naučíme-li se přijímat a pouštět vše v pravý okamžik, bude energie v našem životě volně plynout a bolest, nepohodlí a strach se rozpustí v tom proudu. Současně s tříděním a zbavováním se věcí budeme zároveň uklízet ve své hlavě, ve svém podvědomí, tam, kde ukládáme nedořešené věci, myšlenky, které nedošly naplnění, přání, která jsme nevyslechli, věci ne-odpuštěné sobě nebo druhým. Zítra bude nový den a bude lepší, pokud si s sebou neponeseme pytel všech věcí, které druhým „nezapomeneme."

Jedním ze způsobů čištění podvědomí je meditace. Meditací pracujeme na podvědomí, které čistí od nepotřebných myšlenek a přání, fyzickými cvičeními a dýchacími cviky posiluje lymfatický systém, specifickými cviky pracuje na trávícím, vyměšovacím a vylučovacím systému, posiluje nervový systém, čímž získáme vůli a energii k tomu, abychom byli schopni vykonat, co je třeba, od důkladného úklidu po vyřešení nefunkčních vztahů.

Závěrem o dechu. Na chvíli se posaďte a začněte vědomě sledovat, jaký je váš nádech a výdech. Možná máte tendenci dech občas zadržovat, zvláště ve chvíli stresu. Pokud ano, zkuste se v takových chvílích soustředit na výdech – ten vám usnadní nádech a zároveň posílí parasympatický nervový systém, který vám pomůže se uvolnit.Uvolnění je také forma odpouštění a čištění. Vlastně tam veškeré čištění a „uklízení" začíná.
Naučme se odpouštět, obnoví se energetická rovnováha v těle, obnoví se zdraví.

Z. Charvátová, Chrudim

Autor: Redakce

4.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V Havlíčkově ulici raději neparkujte

ilustrační foto

Poprvé se strážníci setkali s oznámením na dým v baru

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Nejvíc se půjčují knihy pro děti

Třemošnice – V kterém ročním období si lidé nejvíce půjčují knihy? Jaké žánry jsou oblíbené, a naopak co se stane, když nějaký opozdilec knížky vrací pozdě? Na tyto otázky nám odpovídala pracovnice knihovny a informačního centra v Třemošnici Pavla Alvarezová.

Mlékařem se zatím chce stát šest dětí, stav není konečný

Hlinsko – Do města, které se dříve pyšnilo množstvím budoucích kožešníků, strojníků, traktoristů nebo obráběčů kovů, se vrací po letech učňovské školství. Nový obor „výrobce potravin – mlékař“, začne v září studovat prozatím šest dětí. 

Po srážce zůstala honda nadranc

Přestavlky – Děsivě vypadající nehoda se stala v pátek před devátou ráno na silnici mezi Přestavlky a Rosicemi.Řidič naštěstí utrpěl jen lehká zranění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení