Era-Pack Chrudim – SELP Mladá Boleslav 1:4

Úvod zápasu přinesl taktickou bitvu, nikdo nechtěl udělat chybu. Hosté zpočátku působili překvapivě lepším dojmem a v 11. minutě se ujali Krachmanem vedení 0:1. O čtyři minuty později našel Kroulík před boleslavskou svatyní Vladyku a bylo vyrovnáno na 1:1.

Kdo čekal, že mistr převezme iniciativu, tak se mýlil. Favorit doplatil na začátku druhé půle na vyloučení Mikana po druhé žluté kartě, když na konci dvouminutového oslabení inkasoval druhý gól Perglem.

„Nechápu nejednotný metr rozhodčích, kteří v první půli odpískali minimum faulů a po změně stran jim vadily opravdové maličkosti a udělovali na obou stranách zbytečné karty. V play off jsou zvýšené emoce, ale když nejde o záludnosti, tak by sporné situace měli řešit citlivěji,“ poznamenal po zápase hostující brankář Knobloch, i když jeho týmu se zásahy rozhodčích tolik netýkaly.

SELPu po druhém gólu pochopitelně narostla křídla, naopak do hry domácích se postupně vkrádala křeč. Mareš trefil dvakrát konstrukci branky, Vladyka břevno a když Krachman z velkého úhlu ve 32. minutě překonal Mellera potřetí, začali se fanoušci smiřovat s tím, že tentokrát asi spadne kosa na kámen. A taky ano.

Pět minut před koncem zkusili Chrudimští power play s Popelkou na místě brankáře, ale Hrdina ve 38. minutě definitivně pohřbil naděje domácích na zvrat. „Máme za sebou dlouhou sérii vítězných zápasů a je nutno si uvědomit, že nic netrvá věčně. Musíme se z toho ale rychle oklepat a již v nedělním druhém utkání série se vrátit na vítěznou cestu,“ neztrácel po nečekané porážce optimismus Tomáš Sluka, který nastoupil krátce po déletrvající viróze a na jeho výkonu to bylo znát.

Fakta – branky: 15. Vladyka – 11. a 32. Krachman, 25. Pergl, 38. Hrdina. Rozhodčí: Brejník, Lasch. ŽK: 3:1. ČK: 23. Mikan. Diváci: 250. Poločas: 1:1. Era-Pack: Meller – Linhart, Popelka, Mikan, Vladyka, Kroulík, Sluka, Kopecký, M. Mareš, Vácha. SELP: Knobloch – Hrdina, Kamenický, Semerád, Pergl, Ulich, Matějka, Bejda, Oliva, Krachman, Holeček.

Druhý zápas série se hraje opět v Chrudimi – v neděli 19. 4. od 20 hodin a domácí budou podporu opravdu potřebovat, vždyť vedle marodů R. Mareše a Rešetára nebude moci po vyloučení hrát ani Mikan.