Česko – Libye 4:2

Naši reprezentanti se do soupeře, který pod vedením chorvatského trenéra dělá značné výkonnostní pokroky, zakousli hned od úvodního hvizdu a ve druhé minutě zmařil M. Marešovi šanci brankář Alsharif.

V sedmé minutě dostal M. Mareš možnost kopat penaltu po faulu na Janovského a zkušeně napálil míč pod břevno – 1:0. Češi byli kombinačně lepší, ale po čtvrthodině zvýšili náskok po dalekonosné střele Kopeckého. Afričané ovšem bojovali jako lvi a v 18. minutě po rozehraném rohovém kopu skóroval zblízka Yousef – 2:1.

Na začátku druhé půle se soupeři podařilo vyrovnat Rahomou, když Mellerovi clonil ve výhledu obránce. O dvě minuty později naštěstí zužitkoval přesnou přihrávku Rešetára kapitán Dlouhý a český tým opět vedl – 3:2. Ve 29. minutě měli Libyjci velkou šanci na vyrovnání, když se mohl zapsat do střelecké listiny opět Rahoma, ale přelobovaného brankáře Mellera famózně zastoupil obránce Novotný.

Více naše obrana soupeři nepovolila, naopak v předposlední minutě pečetil důležitou výhru po akci M. Mareše Sluka. Nutno zdůraznit, že v tomto utkání byla opět velmi znát „chrudimská stopa“ hráčů z Era-Packu Chrudim. Vedle znovu výborného brankáře Mellera se chrudimští futsalisté podíleli na všech čtyřech gólech. Sami vstřelili tři a na Dlouhého zbývající trefu nahrával Rešetár. Jen tak dál!

Fakta – branky: 7. M. Mareš, 15. Kopecký, 26. Dlouhý, 39. Sluka – 18. Yousef, 24. Rahoma. Rozhodčí: Goulard, Bukuev. ŽK: 0:2. Poločas: 2:1.

Česko: Meller – M. Mareš, Novotný, R. Mareš, Janovský – Sluka, Rešetár, Kopecký, Dlouhý – Frič, Sláma.

Libye:
Alsharif – Alkhoga, Rabie, Eishwain, Rahoma – Yousef, Abdul, Wahed, Nabil – Shahout, Sulieman.

Ve čtvrtek 9. října čeká české reprezentanty poslední zápas ve skupině, od 15.30 hodin proti asijskému šampionovi Íránu. Oba soupeři se utkají o druhé postupové místo za obhájci mistrovského titulu Španěly, kteří již mají postup jistý.