AUDIO: Baráž chceme hrát tady, říká Neumann

Chrudim - Opravdovým vyvrcholením 6. kvalifikační skupiny o postup na futsalové mistrovství světa 2008 v Brazílii byl souboj dvou neporažených týmů. Po dramatickém klání, jehož stav se převažoval jako na houpačce, otočil v závěru dvěma góly, jako správný kapitán týmu, Martin Dlouhý ve prospěch české reprezentace.

3.3.2008

Vítězný gól českých futsalistů proti Ázerbajdžánu vstřelil kapitán týmu Martin Dlouhý. Češi už tak mohou pomalu přemýšlet, na jakého soupeře narazí v baráži o postup na MS 2008 v Brazílii.Foto: Karel Dvořák

Ta si tak zajistila účast v baráži deseti vítězů evropských kvalifikačních skupin a dvou nejlepších celků z druhých míst. Ti budou nalosováni do šesti dvojic a lepší z těchto soupeřů, kteří se utkají systémem doma – venku, pojede na říjnový šampionát do kolébky futsalu.

Česko – Ázerbájdžán 3:2

Oba soupeři začali s postupnými kombinacemi, nikdo se nehrnul do bezhlavého útočení. Po deseti minutách byl blízko gólu Frič, ale po závaru před brankou Tveryankina trefil jenom tyč.

Třináctá minuta se ukázalo šťastnou pro český tým. Roman Mareš napřáhl poměrně z velké vzdálenosti a jeho dělovka skončila pod břevnem – 1:0. Trenér Judin si vzal vzápěti time out, ale nic převratného na soupeře nevymyslel.

Tempo narůstalo, oba tábory fanoušků bouří. V závěru poločasu trefil Michajlov naštěstí pouze boční síť. Úvod druhé půle však vyšel soupeři brilantně. V čase 22:33 napodobil Michajlov R. Mareše a zamířil přímo do „šibenice“ – 1:1.

Za pouhých 31 vteřin zakončil rychlý protiútok Mammakdarimov a hosté najednou byli na koni – 1:2. Několik minut byli tímto zvratem svěřenci trenéra Neumanna zaskočeni, ale na zteč zavelel Rešetár, který ve 29. minutě trefil břevno.

V poslední desetiminutovce se konečně Češi dostali do souvislého tlaku a byli za to sladce odměněni. Ve 34. minutě srovnal kapitán týmu Dlouhý po nacvičeném signálu se svým oddílovým kolegou Fričem na 2:2.

I to by nám k prvenství ve skupině stačilo, protože Ázerbájdžán měl horší skóre ze vzájemného zápasu s třetím týmem skupiny Finskem (po výhře nad Arménií 1:0), ale český tým chtěl před fantastickým publikem zvítězit.

A to se podařilo v čase 38:58, kdy se opět střelecky prosadil Dlouhý – 3:2. V závěru ještě Filinger těsně minul opuštěnou svatyni soupeře, ale to už nadšeným divákům nijak nevadilo při ovacích ve stoje.

Fakta – branky: 13. R. Mareš, 34. a 39. Dlouhý – 23. Michajlov, 24. Mammakdarimov.
Rozhodčí: Waroux (Belgie), Rakutski (Bělorusko). Diváků: 1983.
Česko: Meller – Novotný, Filinger, M. Mareš, R. Mareš – Frič, Dlouhý, Sluka, Rešetár.
Ázerbájdžán: Tveryankin – Michajlov, Azymov, Allanyarov, Farzal-Zade, de Campos, Farzalyev, Mammakdarimov, Khaybulaev, Huseynev, Balaktyev.

Autor: Petr Novák

3.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.