TJ Žďár nad Sázavou – Darren Chrudim 68:47 (9:10, 29:21, 48:34). Po celý zápas byl domácí favorit lepším týmem, v opatrné první čtvrtině s ním ale Chrudimští drželi krok. Od té druhé už se Žďár začal prosazovat, dostal se do vedení a postupně jej navyšoval. Po změně stran bylo na hostech vidět, že utkání trochu „vypouští“ a šetří síly na důležitý nedělní mač. Sestava a body Darrenu: Kašpar 10, Bubeník 9, Soudek 7, Dosoudil 5, Horák 4, Plíhal 4, Imlauf 3, Zítko 3, Chlíbek 2.

BK Pelhřimov – Darren Chrudim 70:94 (15:22, 40:44, 60:76). Jednalo se pro Chrudimské o „životní“ utkání vzhledem k jejich ambicím na zachování druholigové příslušnosti. První polovina střetnutí připomínala houpačku. Darren začal dobře a ve 3. minutě vedl 8:2, jenže domácí (poslední celek soutěže) se rychle oklepali a podařilo se jim stav srovnat. Závěr první čtvrtiny ale zase patřil svěřencům trenéra Chlíbka, kteří si v něm vypracovali sedmibodový náskok. Ani ten jim však zatím k vítězství nestačil a v 16. minutě Chrudimští prohrávali 35:34. Poločas nakonec vyhráli o čtyři body. Po přestávce již na palubovce kralovalo jen jedno mužstvo, celek Darrenu Chrudim, který zejména výbornou střelbou za tři body srazil Pelhřimov na kolena.

Sestava a body Darrenu: Soudek 29, Bubeník 27, Zítko 22, Dosoudil 6, Horák 5, Kašpar 4, Imlauf 1, Plíhal.

Dvě kola před koncem jsou sice Chrudimští se ziskem 28 bodů na osmém místě dvanáctičlenné tabulky, jistotu záchrany (sestupují tří týmy) ale stále nemají. K definitivní jistotě potřebují za čtrnáct dnů porazit v domácím prostředí jednoho z dvojice stejně ohrožených týmů Rychnov nad Kněžnou, Tesla Pardubice, případně spoléhat na ztrátu Liberce a Poděbrad.