BSK Jičín – Darren Chrudim 87:73 (17:9, 40:35, 67:56).

Úvod utkání nováčkovi utekl a soukmenovci loupežníka Rumcajse si v první čtvrtině vypracovali osmibodový náskok. Od druhé části se hosté zvedli, bojovným výkonem byli favoritovi rovnocenným soupeřem a poločasové skóre stáhli na rozdíl pěti bodů.

Loňskému vítězi této soutěže (přenechal postup Kondorům Liberec) ale opět patřil nástup do druhé půle, ve kterém Chrudimským utekl na stav 58:41. Ani poté se svěřenci trenéra Chlíbka nevzdali, znovu snížili na rozdíl pěti bodů, víc už jim ale Jičínští nedovolili.

Sestava a body Darrenu: Zítko 24, Kašpar 13, Bubeník 9, Filip 8, Dosoudil 7, Jehlička 3, Horák 3, Imlauf 2, Dvořák 2, Dopita 2, Táborský.

ČEZ Nymburk B – Darren Chrudim 87:49 (20:12, 41:18, 58:37).

Tentokrát si hosté nenechali úvod utkání utéci a v 7. minutě vedli 9:10. Jenže poté přišli Nymburští na recept, jak Východočechy porazit, čekali na jejich chyby a z rychlých smrtících brejků krutě trestali.

Náskok rezervy několikanásobného šampiona České republiky začal rychle narůstat a když střelecká neschopnost Darrenu (ve druhé čtvrtině zaznamenali jenom šest bodů) přivedla Nymburk ke šňůře šestnácti bodů v řadě, bylo prakticky již o poločase rozhodnuto.

Po důrazné přestávkové domluvě trenéra Chlíbka se na chvíli hra Chrudimi zvedla, ale mladíci Středočechů se o zasloužené vítězství již připravit nenechali. V závěru se hra změnila v jejich exhibici. Bohužel svůj den neměl ani kapitán týmu a nejlepší střelec úvodního zápasu (24 bodů) Ondřej Zítko, který zaznamenal jenom dva body z trestných hodů v poslední minutě.

Sestava a body Darrenu: Bubeník 17, Dosoudil 11, Horák 8, Kašpar 4, Dvořák 3, Chlíbek 2, Imlauf 2, Zítko 2, Filip.

Nyní čeká chrudimské basketbalisty druhé kolo Českého poháru se Žďárem nad Sázavou (ve středu 28. 10. ) a o mistrovské body se utkají před vlastními fanoušky o následujícím víkendu. Nejprve v sobotu přivítají Slávii Liberec a v neděli AŠ Mladá Boleslav.