Druholigové basketbalisty chrudimského Darrenu čekaly o víkendu dva velmi těžké zápasy v našem hlavním městě. A jakoby na ně naše „matička stověžatá“ zapůsobila blahodárnou silou, oba po dramatické koncovce zvládli na výbornou a výrazně si tak vylepšili svoje umístění v tabulce skupiny B.

Sokol pražský B – Darren Chrudim 59:65 (19:10, 11:24, 14:10, 15:21).

Chrudimští odjížděli k tomu zápasu s velkými obavami, protože pro nemoc a zranění chyběli Votava, Dvořák a Chalupník, navíc Bubeník nastoupil se zavázaným vykloubeným palcem (z minulého domácího zápasu s Teslou Pardubice) a Soudka trápila záda. Dokonce se v týdnu uvažovalo o odložení víkendových zápasů. Možná i pod tímto dojmem začali hodně špatně a v 8. minutě prohrávali 19:9. Jenže o krátké přestávce mezi první a druhou čtvrtinou si to přímo na lavičce vyříkali a od té doby se jejich herní projev výrazně zlepšil. Začali hrát svoji hru, skóre pomalu vyrovnali a díky trojce Bubeníka v poslední vteřině prvního poločasu odcházeli do kabin s vedením 30:34. Třetí dějství bylo již vyrovnané, a proto se nikdo nemohl divit, že po jeho skončení svítil na ukazateli nerozhodný stav 44:44. Minimální bodový rozdíl trval i v poslední čtvrtině, hosté ale byli zdravě nabuzeni a i díky výborné obraně šli za úspěchem. Rozhodnutí zápasu přinesly poslední dvě minuty, kdy domácí faulovali, čehož Chrudimští tvrdě trestali z následných šestek.
Sestava a body Darrenu: Bubeník 24, Dosoudil 16, Soudek 11, Táborský 6, Filip 4, Imlauf a Kašpar 2, Truneček, Dopita.

Slovan Bohnice – Darren Chrudim 68:72 (15:22, 16:13, 15:17, 22:20).

Již před utkáním zdůrazňoval trenér Chlíbek svým svěřencům, že mají na to porazit v této oslabené sestavě i druhého pražského soupeře. A hráči také začali střetnutí velmi dobře a zaslouženě vyhráli první čtvrtinu o sedm bodů (15:22). Pak ale Bohničtí basketbalisté zlepšili střelbu a náskok Chrudimi se začal ztenčovat, navíc jako by hostům docházely síly. Chrudimští však bojovali, nechávali na palubovce všechno a mírné vedení udrželi i do poslední čtvrtiny. Když pak ve 33. minutě utekli soupeři na 13 bodů (52:65), bylo rozhodnuto.
Sestava a body Darrenu: Dosoudil 20, Soudek 18, Imlauf 11, Bubeník 10, Filip 6, Kašpar 4, Táborský 3, Truneček, Dopita.

Jiří Chlíbek, trenér basketbalistů Darrenu Chrudim: Musím dnes celý mančaft opravdu pochválit, všichni odvedli stoprocentní výkon a v oslabené sestavě vydřeli dvě cenné a trochu nečekané výhry. Naše postavení v tabulce je výborné, a to je ještě škoda obou zbytečně prohraných zápasů s Teslou Pardubice. Doufám, že podobně úspěšně zabodujeme i za čtrnáct dnů na domácí palubovce, abychom potěšili i naše příznivce.

Darren Chrudim se díky těmto výhrám posunul již na páté místo druholigové tabulky, pouhý jeden bod za třetí Sokol Hradec Králové. Další dvojutkání je na programu o víkendu 12. - 13. února, kdy Chrudimské hráče čekají domácí zápasy s BSK Jičín a AŠ Mladá Boleslav.