Darren Chrudim - Josefov 65:53 po prodl. (17:9, 28:26, 42:42, 53:53)

Domácí začali zápas s chutí, hráli rychle a agresivně do koše, takže si brzy vybudovali náskok devíti bodů. Jenže pak přišlo z jejich strany trochu k podcenění, naopak Josefov bojoval o každý míč a centimetr palubovky, čímž dokázal skóre srovnat a začala tahanice. Zbytek utkání byl dost vyrovnaný, zejména však díky neschopnosti Darrenu proměňovat naprosto jednoduché koše. Chrudimští se proto v závěru dostali pod velký tlak, kdy soupeř vedl dvě minuty před koncem o pět bodů. Naštěstí domácí dohráli zápas hodně agresivně v obraně a nepovolili už do konce základní hrací doby Josefovu ani koš. Dokázali srovnat a dokonce mohli i vyhrát, ale Bubeník neproměnil jednoduchý nájezd a vteřinu před koncem odmítl Votava rozhodnout střetnutí dvěma neproměněnými šestkami. V prodloužení však Chrudimští pokračovali v perfektní obraně a konečně využili rychlé protiútoky, když posledních sedm minut utkání (včetně prodloužení) vyhráli 17:0. Zápas tak dovedli k jasnému vítězství.

Sestava a body Chrudimi: Votava 18, Soudek 12, Filip 7, Bubeník 6, Hanus 6, Zítko 5, Chalupník 4, J. Večeřa 3, Havlín 2, M. Večeřa 2.

Darren Chrudim - Poděbrady 78:69 (18:20, 42:44, 54:51)

Hosté přijeli pouze v šesti lidech a hlavně bez „dlouhých". Proto je chtěli Chrudimští uběhat a v postupném protiútoku využít Honzu Soudka. První poločas byl z jejich strany na útočné polovině vcelku dobrý, ale opět měli velké problémy v obraně na perimetru. Vždyť Poděbrady jim za prvních dvacet minut hry nasázely deset trojek! Proto byli o poločase trenérem nabádáni k pozornější obraně a včasnému přistupování k hráčům, což se také stalo, a za třetí část obdrželi pouhých sedm bodů. Nicméně se zase trápili v útoku a nedávali naprosto vyložené pozice. Přesto v jednu chvíli vedli o 12 bodů a vypadalo to, že zápas v poklidu dohrají, opak byl ale pravdou. Po vystřídání Soudka je soupeř stáhl na pouhé dva body. Koncovku ale Chrudimští zvládli naprosto perfektně a mohli slavit další výhru.

Sestava a body Darrenu: Votava 22, Filip 14, Soudek 12, Hanus 10, Chalupník 8, Bubeník 6, M. Večeřa 4, Havlín 2, J. Večeřa, Halamka.

Štěpán Popelka, trenér BK Darren Chrudim: „Jsem rád, že nám oba víkendové zápasy vyhrála obrana. V sobotu s Josefovem jsme nedostali za posledních sedm minut koš, v neděli jsme zase inkasovali za celý druhý poločas pouze 25 bodů. Na tom musíme stavět. Horší to bylo se střelbou, když v prvním zápase jsme za druhou půli a prodloužení neproměnili 13 trestných hodů, což nás dost sráželo. Ostatně celý zápas jsme se potýkali s nízkou úspěšností střelby. Možná to ale bylo dané také halou, na Integrovanou školu, kde se střetnutí odehrálo, nejsme moc zvyklí. Poděbrady zase byly kromě trojek bezzubé.

Neztratili jsme tak o víkendu ani jeden zápas, naše hra však není dobrá. V útoku se strašně moc nadřeme a neproměňujeme jednoduché koše, čímž se dostáváme do křeče. Z toho pramení, že přecházíme střelecké pozice, složitě řešíme situace při přečíslení a chybí nám lehkost. Zbytečně také držíme míč a soupeř to má pak proti nám jednodušší. Na tom musíme hodně zapracovat."

12. Tábor 6 0 6 352:445 6

Další dvě utkání čekají na Chrudimské za dva týdny, a budou to derby. V sobotu 21.11. hrají na Tesle Pardubice, o den později v Holicích.