Boguajová: Na dvacet vstřelených branek by se mělo vyhrát

Hlinsko - Dvacátým kolem pokračovala prvoligová národní házená žen.

21.5.2008

Hlinecké házenkářky.Foto: DENÍK/Archiv VLP

Stejně jako na podzim doma (15:18), nestačily házenkářky z Vysočiny ani tentokrát na soupeře, kterému sice nastřílely dvě desítky gólů, ale na bodový zisk to nestačilo.

Dobruška – Hlinsko 27:20

Souboj druhého se čtvrtým přinesl nečekaný úvod: hosté šli do vedení 0:2, ale potom se favorit začal prosazovat a za stavu 9:3 si Hlinsko vzalo oddechový čas. I druhých deset minut bylo ze strany hostí katastrofálních. Teprve v poslední desetiminutovce se podařilo prvnímu útoku náskok domácích stáhnout na poločasových 15:12. Začátek druhého poločasu hostům opět utekl. „Hořela“ obrana i brankářka, silová hra jediného útoku Dobrušky platila na hlineckou obranu. Z trestných hodů se dařilo hlavně Laštovičkové (druhá nejlepší házenkářka za rok 2007), která zatížila konto Hlinska sedmnácti přesnými trefami! Dařilo se jen prvnímu hlineckému útoku, který nestačil debakl korigovat. Sestava a branky: Zubová – Kadaníková, I. Volfová, Černá (scházela Poulová) – Bonaventurová 7, Horáková 6, Kvapilová 4 – Zezulová, Melounová 3, P. Volfová.

Lenka Boguajová, trenérka HK Hlinsko nemohla být spokojena, což vyjádřila slovy: „Jak jsem minule chválila celý tým, tak tentokrát se nedařilo obraně ani brankářce. Prostě není vždycky posvícení, ve vyrovnaných zápasech pokud nezahraje celý kolektiv, nelze pomýšlet na úspěch. Přesto si myslím, že na dvacet nastřílených branek by se mělo vyhrát.“

Derniérové dvoukolo přivede do Hlinska následující soupeřky: v sobotu 24. 5. od 14.30 se zde představí Žatec, v neděli 25. 5. od 9.30 hod. Chomutov. „V závěrečných dvou zápasech základní části bychom rády uhrály nějaké body. Obě utkání slibují dobrou podívanou, protože oba týmy z první poloviny tabulky produkují pěknou házenou. Přijďte nás povzbudit,“ vzkazuje vedoucí družstva Ilona Bonaventurová.

Ostatní výsledky: Krčín – Vracov 25:8, Studénka – Rokytnice 9:14, Přeštice – Žatec 15:11, Tymákov – Chomutov 18:17, Modřany – Spoje Praha 9:8.

Petrohrad: Koulím zdar a pétanque zvlášť

Po bouřkách a přeháňkách z posledních týdnů zažívají houbaři v lesích žně.

Žampiony rostou v centru Chrudimě

Zloděj ukradl modrý kontejner

Česká Rybná – Skutečští policisté pátrají po zloději, který v České Rybné na Chrudimsku ukradl z volně přístupného pozemku vedle silnice velkoobjemový modrý kovový kontejner s dřevěnou nástavbou, který byl určen na biomasu.

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Pardubický kraj – Zdravotního personálu je v nemocnicích nedostatek. O to složitější je situace přes léto, kdy si lékaři i sestry chtějí vzít dovolenou.

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.