Chrudim – Třinec 6:3

Branky a asistence: 1. Rešetár (Jean), 8. Rešetár (Felipe), 20. Rešetár (Jean), 26. Mancha (R. Mareš), 31. Rešetár, 36. Max (R. Mareš) – 17. Kantor (Baron), 30. Slavík, 34. Slavík. Rozhodčí: Štipčák – Slanina. ŽK: 2:1. Poločas: 3:1.

FK ERA-PACK Chrudim: Jean (Hlouš, Žďánský) – M. Mareš, M. Mareš II, R. Mareš, Max, P. Drozd, D. Drozd, Lukas, Mancha, Rešetár (C), Slováček, Felipe.

SKP Ocel Třinec: Sikora (Kreželok) – Mendrok (C), Baron, Buryan, Liudzieczek, Kantor, Przycko, Samek, Blahut, Slavík.

Třinec od úvodní rozehrávky přistoupil k zajímavé taktické variantě, brankáře Sikoru nechal na střídačce a zkusil hru v power-play. Hra v pěti proti čtyřem ale Třineckým trestuhodně nevyšla, dlouhý výhoz Jeana následně dopravil do prázdné branky Lukáš Rešetár, jenž otevřel po osmadvaceti vteřinách skóre. V první půli předváděla kvalitní hru zejména první chrudimská čtyřka, která vždy Třinec dokázala pořádně zatlačit. A v osmé minutě také vstřelila druhý gól poté, co Felipe připravil pohodlnou pozici opět pro Lukáše Rešetára.

Ani dvě inkasované branky s hostujícím týmem nezamávaly, stále byl směrem dopředu velmi aktivní a brankáře Jeana nenechával chladným. Při pokračující hře bez brankáře dokonce hosté snížili, kdy Baronův centr usměrnil do sítě David Kantor. O to více může Třinecké mrzet inkasovaná branka vteřinu před sirénou, kdy druhé Jeanovy přihrávky využil k dokonání hattricku kapitán dvanáctinásobného mistra Lukáš Rešetár.

I po pauze jsme sledovali poměrně vyrovnané utkání, ve kterém se šance střídaly na obou stranách. Na gól Rodriga Manchy dokázal v polovině druhého poločasu dvakrát odpovědět Jaroslav Slavík, hosté se tak až do závěrečných minut drželi ve hře. Následně své čtyřgólové představení dokonal Lukáš Rešetár, po pauze se chrudimským fanouškům ukázal Max, jenž přesnou ranou k tyči pečetil vítězství Chrudimi v poměru 6:3.

12. H. Králové 19 3 2 14 45:93 11

Felipe Conde, trenér FK ERA-PACK Chrudim: „V zápase s Třincem jsme se velmi těžko dostávali k držení balonu, protože nás soupeř velmi silně presoval. Navíc jsme neproměnili několik gólových příležitostí, což by nám určitě pomohlo. Soupeř odehrál kvalitní zápas, dokázal si vypracovat řadu šancí. Jsme šťastní za tři body, ale víme, že se před startem play-off musíme ještě zlepšit."