Final Four Poháru FAČR: Chrudim slaví osmý triumf

Chrudim - Gejzíry radosti mohly propuknout naplno. Poosmé v historii vybojovali futsalisté FK Era-Pack českou pohárovou trofej. V sobotním finále Poháru FAČR porazili v domácím prostředí Plzeň vysoko 7:1, když soupeř zaznamenal čestný úspěch až za stavu 0:4. Po dvou gólech dali Michal Kovács a Felipe.

21.12.2015

Ilustrační fotoFoto: Ivana Hošková

Chrudimští soutěž vyhráli po roční odmlce, loni ve finále podlehli Teplicím v penaltovém rozstřelu.

V pátečních semifinálových duelech Era-Pack porazil Benago Zruč nad Sázavou 5:1, a Plzeň zdolala Vysoké Mýto 8:6 v prodloužení. Druhý východočeský zástupce v závěrečném Final Four přitom v utkání třikrát vedl o tři góly (viz níže).

„Vždy je těžké potvrdit papírovou roli favorita. Všichni máme v hlavě samé vítězství a vítězství. Kluci se toho však zhostili na výbornou. Jsem rád, že jsme letošní pohár zvládli bez problémů a komplikací," radoval se sportovní manažer jedenáctinásobných českých šampionů Petr Horák.

Spokojený byl i trenér Jaroslav Bartušek. „Možná se to nezdálo, ale semifinále, které zřejmě bylo předčasným finále, nám vzalo spoustu sil. Proto jsme s tím v úvodu trochu bojovali. Brzy jsme se ale rozehráli a myslím, že nakonec odvedli dobrou práci. Po celé střetnutí jsme byli plně soustředěni, a tak se nakonec zápas stal jen otázkou skóre."

RADEK PECINA

Pohárové výsledky

Finále v Chrudimi: FK Era-Pack Chrudim - SK Interobal Plzeň 7:1 (4:1). Branky: 16. a 27. Kovács, 17. a 25. z pen. Felipe, 5. Koudelka, 6. Sidnei, 24. vlastní Landrgott 18. Mižár. Chrudim: Ton (21. Žďánský) Záruba, M. Mareš, Max, Koudelka, Sidnei, Kovács, Marcinho, Rešetár, Slováček, Felipe.

Semifinále: (Heřmanův Městec) SK Interobal Plzeň - 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 8:6 po prodl. (3:5). Branky: Koc 3, Štverák 2, Štrajt, Šíša, Kasýk Vladyka 2, Formánek 2, Sklenář, Wimmer.

(Chrudim) FK Era-Pack Chrudim - Benago Zruč nad Sázavou 5:1 (2:0). Branky: Max 2, Záruba, Sidnei, Marcinho Rodek.

Nejzbach ztratil vyhraný zápas

Heřmanův Městec - Vlastní chyby stály za vyřazením futsalistů 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto v semifinále Poháru FAČR. Východočeši v pátečním podvečeru prohráli v Heřmanově Městci s Plzní 6:8 v prodloužení a do finále proti Chrudimi pronikl soupeř.

Vysoké Mýto vedlo ve 13. minutě 3:0, v průběhu prvního poločasu 4:1 a ve 30. minutě 6:3. Ani to však nestačilo, Plzeň v závěru utkání srovnala na 6:6 a v nastaveném čase rozhodla.

„Hrálo se vyrovnané utkání. Rozhodlo to, že jsme po chybách inkasovali a neproměňovali jsme šance," poukázal na příčiny prohry vysokomýtský kouč Miroslav Semerád. „V prvním poločase jsme měli dost šancí. Kdybychom je využili, tak zřejmě bylo rozhodnuto," dodal. (jt)

21.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
Trenér Marcel Vít.

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Zalažany – V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal.

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování.

Pitná voda má být dostupnější

Bojanov – Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.