Chrudimačky mají opět stříbro

Chrudim - Oddíl sportovní gymnastiky T.J. Sokol Chrudim uspořádal třetí prosincovou neděli hned dva závody.

20.12.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

46. ročník Memoriálu Mirky Brdíčkové Šplíchalové se konal ve smutném duchu, protože v loňském roce (22. 9. 2011) tragicky zahynul jeho zakladatel Jaroslav Šplíchal (na snímku), bratr Mirky Brdíčkové Šplíchalové bývalé reprezentantky a olympioničky. On sám byl také vynikající sportovec, atlet, lyžař a zakladatel oddílu gymnastiky v Chrudimi, v kterém pracoval naplno neuvěřitelných 58 let. Rozhodli jsme se v jeho úžasné práci pokračovat dál, a jeho památku jsme si připomněli 1.ročníkem župního přeboru Jaroslava Šplíchala ve sportovní gymnastice.

Memoriálu M. Brdíčkové Šplíchalové, který je dvojbojem cvičení na přeskoku a bradlech, se zúčastnilo šest jednot a z toho byla čtyři družstva, složená ze dvou nejlépe hodnocených závodnic různých kategorií.

V kategorii žen výborně cvičilo 5 závodnic ve věku 16 26 let, čímž dokazují malým dětem, že lze dobře závodit i ve vyšším věku. Zvítězila V. Frýdová z TJ Loko Pardubice. Juniorky vyhrála také závodnice z Loko Pardubice B. Svobodová.

Ve starších žákyních cvičila naše 12-letá Kateřina Doležalová, která ač po nemoci, výborně skočila přemet s obratem přes přeskokový stůl a povedla se jí obtížná sestava na bradlech. Tím si zajistila celkové vítězství. Druhá naše závodnice Bára Štěrbová byla dlouho zraněná a postupně se dostává do formy. Zacvičila bez chyb a skončila na pěkném 4. místě.

V mladších žákyních skvěle závodila naše závodnice Zuzana Malinská, která výborně zvládla přemet přes bednu s nejmenší srážkou a proto si vybojovala také zlatou medaili.

Při vyhlašování výsledků družstev se z vítězství radovaly gymnastky TJ Lokomotiva Pardubice. Na druhém místě se umístily naše závodnice T.J. Sokola Chrudim ve složení Doležalová a Malinská a bronzový pohár získala děvčata ze Sokola Hradec Králové.

Ihned po ukončení tohoto memoriálu byl zahájen 1.ročník župního přeboru na počest Jaroslava Šplíchala pro nejmladší závodnice v trojboji přeskok, bradla a nízká kladina.

V kategorii ročník 2004 byla šikovná děvčata, zvítězila Matoušková z TJ Jičín před dvěma z Loko Pardubice.

Dvě naše chrudimské gymnastky závodily v kategorii 2005 a sklidily velký úspěch. Celkově zvítězila Sára Kulhavá a těsně za ní se postavila naše Bára Šimonová se stříbrnou medailí.

I v poslední nejmladší kategorii roč. 2006 jsme měli želízko v ohni Karolínku Horníkovou, která měla nejlepší bradla a přeskok a získala zaslouženě zlatou medaili.

Myslím, že naše děvčata dobře reprezentovala náš oddíl T.J. Sokol Chrudim a Jarda Šplíchal by z nás měl radost .

Trenérka Simona Hovorková

20.12.2012 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Nehoda opilého a vybodovanéo řidiče

Muž řídil bez bodů, zato opilý, a naboural

Barokní drama začíná v osm večer

Chrudim – V Muzeu barokních soch již vyrostlo pestrobarevné jeviště, herci začínají zkoušet a ve čtvrtek od osmi večer zde hudební soubor Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka uvede Il natal di Giove. Tím začne třídenní Letní barokní scéna.

Cyklistický závod uzavře centrum Chrudimi

Chrudim – V sobotu 19. srpna projede Chrudimí 21. ročník cyklistického závodu Kolo pro život – Manitou Železné hory České spořitelny. Přihlášená už je téměř tisícovka jezdců. Atraktivní podívaná, zejména hromadný sjezd Širokých schodů hned na začátku závodu, však znamená také další dopravní uzavírky pro motoristy.

Jindřich Kučera: Kdo by nechtěl dostat šanci?

Chrudim – Chrudimský MFK ukázal v sobotní premiéře, jak přilákat diváky do hlediště. Samozřejmě, můžete namítnout, že přijdou těžší soupeři, přijdou utkání venku a spoustu jiných argumentů. Hráčům by to mělo být jedno – měli by chtít opakovat dobré výkony. To koneckonců chce i jejich trenér Pavel Jirousek. Dobrá série je předpoklad úspěchu.

První kolo okresních soutěží a ještě ohlédnutí za krajskými třídami

Chrudimsko - O víkendu začaly fotbalové soutěže. Nabízíme zbývající výsledky III. a IV. třídy. Utkání se hrála 12. a 13. srpna.