Finálový hattrick se nepovedl, přichází doba bronzová

Hradec Králové – Velký souboj dvou východočeských týmů o postup do finále se odehrál v neděli v areálu TJ Slavia Hradec Králové.

10.11.2016

Po zápase šlo soupeření stranou. I když si hráči na hřišti nic nedarují, vše končí závěrečným hvizdem rozhodčího. Ne nadarmo se tak říká, že ragby je hra chuligánů hraná džentlmeny. Chrudimští uznali kvalitu soupeře a už nyní vyhlíží start nového ročníkuFoto: Aneta Jahnická

Domácí ragbisté byli před utkáním favority, když v dlouhodobé soutěži skončili na druhém místě a v sezóně své soupeře z Chrudimi dokázali dvakrát porazit. A podařilo se jim to i v tom nejdůležitějším zápase. Výhrou si zajistili finále proti Krupce Dragons. Na chrudimské hráče zbylo po dvou stříbrech z minulých let tentokrát „jen" třetí místo.

Slavia HK – Chrudim 18:0

Zápas se sehrál za těžkých podmínek. Během celého utkání vytrvale pršelo, což mělo dopad, jak na samotnou hru, tak na kvalitu hrací plochy. Domácí už od začátku vlétli do zápasu s velkým nadšením a Chrudimští jako by byli trošku zaskočeni stylem, kterým Slavia hrála.

K vidění byly velmi tvrdé střety a skládky. Hradečtí navíc svou agresivní hrou nepouštěli Rabbitohs příliš do hry a většina první půle se odehrávala na útočné polovině Hradce Králové.

Ten se také díky dobré kombinaci a rychlým únikům dokázal třikrát prosadit. To chrudimské útočné snahy byly velmi naivní. Hráči úplně vypustili kombinační hru, která Rabbitohs v posledních zápasech zdobila a díky níž dokázali své soupeře přehrávat. Místo toho se uchýlily k neefektivnímu pronášení míče. Každý útok tak stál hosty mnoho sil a efekt z toho nebyl takřka žádný.

Hradecká obrana byla velmi dobře zorganizovaná a soupeře pustila maximálně o pár metrů. Nebylo proto žádné překvapení, že se Chrudimští bodově nedokázali prosadit. Vedení po první půli tak bylo 14:0.

BOLESTIVÝ POLOČAS

Stínem na tomto divácky atraktivním utkání bylo zranění chrudimského pilíře ze závěru první půle. Doslova v posledních vteřinách mu jeden z hráčů nešťastnou náhodou přivodil zlomeninu holení a lýtkové kosti. Pro chrudimského hráče tak zápas předčasně skončil a musel být transportován do nemocnice.

Jeho spoluhráči se i pro něj vydali ze všech sil a pokusili se utkání zdramatizovat. Ale ani zlepšený výkon Chrudimi nestačil na položení a byli to právě domácí, komu se do konce zápasu ještě podařilo skórovat.

Hradecká Slavia tak po velmi dobrém výkonu zaslouženě zvítězila a může se těšit na finále, které odehraje v sobotu na hřišti v Krupce u Teplic.

Chrudim: Horník, Pecina, Fiala, Pavlík, Linhart, Mikulica, Jahnický, Řičica, Holý, Čáslavka, Dvořák, Briance, Pražan, Pachman, Novák, Chrbolka, Beran.

Autor: Jakub Novotný

10.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
Chance futsal liga - 1. finále play off: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Kácení máje v Kameničkách.

V Kameničkách budou během soboty kácet májku

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.

Vejvanovičtí pořádají v sobotu oslavu výročí

Vejvanovice – Obyvatelé Vejvanovic si příští sobotu připomenou 850 let od první písemné zmínky. Oslavy budou velké.

Běžci zmizeli, tráva v Chrasti zarůstá plevelem

Chrast - Běžecká dráha na stadionu v Chrasti zarůstá plevelem, ale město ji rekonstruovat nebude. Běžců, kteří by využívali, se totiž momentálně nedostává.

Soutěž prověřila právní znalosti školáků

Chrudim – Velký sál Muzea hostil účastníky krajského kola 14. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každý den, kterou pořádalo město Chrudim. Přijelo 14 soutěžních týmů z 8. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií z celého Pardubického kraje.