Písek, Strakonice – I do Chrudimi poputují bronzové medaile z mistrovství na krku dvou mladých hokejbalistů

27.6.2012

Dvacítka i šestnáctka prohrála na juniorském mistrovství světa na jihu Čech ve finálovém duelu
o jediný gól, osmnáctka získala ve Strakonicích bronzové medaile.Foto: archiv hráčů

Dvakrát byli ve finále, ale na zlaté medaile mladí čeští hokejbalisté nedosáhli.

Dvacítka i šestnáctka prohrála na juniorském mistrovství světa na jihu Čech ve finálovém duelu
o jediný gól, osmnáctka získala ve Strakonicích bronzové medaile.

Vrcholem šampionátu bylo jednoznačně sobotní finálové utkání dvacetiletých, ve kterém český výběr bojoval s Kanadou a nakonec podlehl po velkém boji 2:3.

Ve výborné atmosféře domácí tým prohrál první třetinu 0:1, ale ve druhé části hry dokázal góly Hofmeistera a Čermáka otočit skóre. Závěrečná třetina nabídla strhující drama. Kanaďané vyrovnali a pět minut před koncem jim Štěpaník nabídl přesilovou hru, když za brankou soupeře zcela nesmyslně atakoval gólmana Bailieho. V početní výhodě rozhodl Brar. V závěru si ještě česká reprezentace v power play vynutila obrovský tlak, ale kýženého vyrovnání už se nedočkala.

Český kouč Jiří Mašík po utkání neskrýval zklamání. „Taková prohra bojí. Byli jsme strašně blízko zlatým medailím. Nebyli jsme horším týmem a odehráli jsme dobré utkání," uvedl trenér, jenž osudné Štěpaníkovo vyloučení v závěru zápasu považoval za hodně přísné. „Byl tady nastolený určitý trend pískání a tohle se vymklo. Kanada pak dala vítězný gól. Nechci se na to vymlouvat, mohli jsme to rozhodnout ve svůj prospěch daleko dříve," posteskl si.

Zlata se v Písku v sobotu nedočkali ani naši šestnáctiletí hokejbalisté. Ve finále prohrávali se Slovenskem už 2:5, přesto dokázali mohutný finišem vyrovnat a vynutit si prodloužení. V něm ale rozhodl o výhře Slováků po čtyřech minutách Holešinský.

Zeptali jsme se trenéra reprezentace U18 Kamila Mlejnka:

Jak jste spokojený s výsledkem?
I když by se mohla bronzová medaile zdát špatná, tak jsem s výsledkem maximálně spokojený, protože předvedená hra byla v rámci dobrých možností.

Nemrzí vás ta prohra se Slovenskem?
Mrzí a hodně. Kluci brečeli, když přišli do kabiny. Byli
z prohry psychicky úplně na dně. Pro mě bylo velice těžké je motivovat pro další zápas, abychom ho nepodcenili a vyhráli aspoň bronz. Nechci polemizovat o tom, zda údajně kopnutý gól Matěje Kotlíka, kterým mohl vyrovnat, byl či nebyl. Je to ale sporné rozhodnutí, pokud rozhodčí jednou gól uzná a vzápětí odvolá.

Jak se vám podařilo motivovat tým před zápasem se Švýcarskem?
Probrali jsme celkový průběh šampionátu. Dá se říci, že jediný rovnocenný zápas jsme hráli s Kanadou. Jako jediní jsme s ní remizovali. Slováci
i Švýcaři s ní dokonce prohráli. Sporný gól jsme uzavřeli jako hotovou věc a řekli si, že chceme bronz. Tak jsme se k tomu také postavili.

Jaká byla atmosféra v hale?
Atmosféra byla výborná. Byl jsem se podívat i aréně
v Písku, ale dle mého názoru to bylo ve Strakonicích lepší
a živější. Ne proto, že by přišlo víc lidí, ale naopak je to menší hala a bylo vidět, jak je plno. Rozhodně zápas proti Kanadě byl ze strany diváků vynikající.

V dalším ročníku plánujete zopakovat úspěch?
Pokud zůstanu na místě trenéra, tak ano. Rád bych dosáhl aspoň na stříbro.

(pk, lv)

27.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
Při nehodě v Čankovicích se zranilo deset lidí.
3

Nehoda v Čankovicích: Dvě auta a deset zraněných

ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.
24

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Chrudim – Přesto, že mistr letošní sezony je již znám a do startu dalšího ročníku nejvyšší futsalové soutěže ještě několik měsíců zbývá, futsalová reprezentace nelení a míří na přípravný turnaj do Číny, kde se chystá otestovat různé herní varianty a strategie.